Sobota, 16 Października, 2021     ostatnia aktualizacja 12-10-2021
 
podkarpackie
2021-03-09
Blisko Rzeszowa, po drodze w Bieszczady, czeka na Państwa urokliwe miejsce idealne do wypoczynku w samym środku winnicy. Uprawia się tu popularne w Polsce szczepy: seyval blanc, solaris, hibernal, rondo, regent. Wytwarzane z nich wina: białe, różowe i czerwone w 2019 roku trafiły do sprzedaży,
 
2021-03-05
Winnica Arbor położona jest w miejscowości Bolestraszyce k. Przemyśla na wysokości ok. 250 m n.p.m. i zajmuje 0,5 ha z nastawieniem na dalszy rozwój. Obecne nasadzenia na wina czerwone obejmują odmiany: cabernet cortis, regent, roesler, leon millot, marquette, a na wina białe: seyval blanc, solaris, muscaris, prairie star.
 
2019-06-25
Winnice Pradoliny, to jedna z pierwszych w Polsce certyfikowana winnica ekologiczna z „zielonym listkiem”, w której to uprawie nie stosuje się herbicydów, pestycydów, środków ochrony roślin
 
Archiwum
Piwnice Półtorak Wine & Spirits >
Winnica leży na Podkarpaniu, niedaleko wsi Witryłów (gmina Dydnia). Uwagę zwraca piękna lokalizacja winnicy, w miejscu dzikim, nieco ukrytym. Architektura budynków, infrastruktura są tu bardzo starannie przemyślane i zaaranżowane. Całość gospodarstwa obejmuje 40 hektarów.
 
Winnica Vetus >
Winnica Vetus położona jest w miejscowości Brzeziny (woj. podkarpackie), koło Wielopola Skrzyńskiego na obrzeżach Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego). Projekt należy do Ewy i Marka  Kąkolewskich. 
 
Winnica Zamkowa >
Winnica Zamkowa znajduje się w sąsiedztwie historycznego zamku, w podkarpackiej wsi Korczyna koło Krosna. Winnica powstała w 2011 roku.
 
Winnica Sztukówka >
Glinik Średni, to miejsce gdzie znajduje się ta 1-hektarowa winnica. Założona została w 2009 roku. Na gliniasto-ilastych glebach uprawia się następujące odmiany: regent, rondo, seyval blanc, johanniter, hibernal, solaris.
 
Winnica Finisterre >
Winnica Finisterre znajduje się w miejscowości Lisie Jamy w gm. Lubaczów, 9 km od przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu. Nazwa winnicy Finisterre pochodzi z jęz. łacińskiego i oznacza "koniec ziemi", "koniec świata".
 
Winnica Jasiel >
Winnica Jasiel to konsekwentnie rozbudowywany i dopracowywany projekt winiarski. Choć winnica jest w naszej bazie od lat (była jedną z pierwszych), to znaczne przekształcenia i rozwój jakie przeszła, każą mocno odnowić jej opis. Dość wspomnieć, że założono tu imponującą, jedyną winnicę tarasową na Podkarpaciu. Już wkrótce opiszemy wina z tej winiarni.
 
Przeworskie Winnice >
Kolejne winnice w naszej bazie. Znajdujące się na Podkarpaciu Winnice Przeworskie mają dwie ciekawe lokalizacje - w Aleksandrowie i w Białobrzeżkach. Właściciele już zapowiadają rychłą rejestrację tych winnic i oficjalną sprzedaż wina.
 
Winnica Nad Dynówką >
Winnica założona w 2004 roku, powierzchnia wynosi 0,13 ha. Właściciel, Lesław Iwański, jest  nauczycielem, uprawą winorośli zajmuje się hobbystycznie.
 
Winnica Zielony Zakątek >
Właścicielami Winnicy Zielony Zakątek są Państwo Alina i Paweł Gałuszka. Winnica znajduje się w Przybówce (gmina Wojaszówka, powiat krośnieński). Uprawa założona została w w 2004 roku a jej powierzchnia wynosi 0,12 ha
 
Winnica Nad Sanem >
Winnica znajduje się na stoku o wystawie południowej, z widokiem na panoramę Sanoka oraz rzekę San. Od strony północnej znajduje się las który jest połączony z Parkiem Krajobrazowym Gór Słonnych. Uprawiane odmiany: V 68021, Muskat, Bianca, Aurora, Several Blanc, Sibera, Ratay, Pinot Noir, Regent, Roesler, Traminer, Cabernet Sauvignion, Marechal Foch, Merlot.