Sobota, 28 Listopada, 2020     ostatnia aktualizacja 27-11-2020
 
podkarpackie
2019-06-25
Winnice Pradoliny, to jedna z pierwszych w Polsce certyfikowana winnica ekologiczna z „zielonym listkiem”, w której to uprawie nie stosuje się herbicydów, pestycydów, środków ochrony roślin
 
2018-03-08
Winnica leży na Podkarpaniu, niedaleko wsi Witryłów (gmina Dydnia). Uwagę zwraca piękna lokalizacja winnicy, w miejscu dzikim, nieco ukrytym. Architektura budynków, infrastruktura są tu bardzo starannie przemyślane i zaaranżowane. Całość gospodarstwa obejmuje 40 hektarów.
 
2016-08-08
Winnica Vetus położona jest w miejscowości Brzeziny (woj. podkarpackie), koło Wielopola Skrzyńskiego na obrzeżach Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego). Projekt należy do Ewy i Marka  Kąkolewskich. 
 
Archiwum
Winnica Zamkowa >
Winnica Zamkowa znajduje się w sąsiedztwie historycznego zamku, w podkarpackiej wsi Korczyna koło Krosna. Winnica powstała w 2011 roku.
 
Winnica Sztukówka >
Glinik Średni, to miejsce gdzie znajduje się ta 1-hektarowa winnica. Założona została w 2009 roku. Na gliniasto-ilastych glebach uprawia się następujące odmiany: regent, rondo, seyval blanc, johanniter, hibernal, solaris.
 
Winnica Finisterre >
Winnica Finisterre znajduje się w miejscowości Lisie Jamy w gm. Lubaczów, 9 km od przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu. Nazwa winnicy Finisterre pochodzi z jęz. łacińskiego i oznacza "koniec ziemi", "koniec świata".
 
Winnica Jasiel >
Winnica Jasiel to konsekwentnie rozbudowywany i dopracowywany projekt winiarski. Choć winnica jest w naszej bazie od lat (była jedną z pierwszych), to znaczne przekształcenia i rozwój jakie przeszła, każą mocno odnowić jej opis. Dość wspomnieć, że założono tu imponującą, jedyną winnicę tarasową na Podkarpaciu. Już wkrótce opiszemy wina z tej winiarni.
 
Przeworskie Winnice >
Kolejne winnice w naszej bazie. Znajdujące się na Podkarpaciu Winnice Przeworskie mają dwie ciekawe lokalizacje - w Aleksandrowie i w Białobrzeżkach. Właściciele już zapowiadają rychłą rejestrację tych winnic i oficjalną sprzedaż wina.
 
Winnica Nad Dynówką >
Winnica założona w 2004 roku, powierzchnia wynosi 0,13 ha. Właściciel, Lesław Iwański, jest  nauczycielem, uprawą winorośli zajmuje się hobbystycznie.
 
Winnica Zielony Zakątek >
Właścicielami Winnicy Zielony Zakątek są Państwo Alina i Paweł Gałuszka. Winnica znajduje się w Przybówce (gmina Wojaszówka, powiat krośnieński). Uprawa założona została w w 2004 roku a jej powierzchnia wynosi 0,12 ha
 
Winnica Nad Sanem >
Winnica znajduje się na stoku o wystawie południowej, z widokiem na panoramę Sanoka oraz rzekę San. Od strony północnej znajduje się las który jest połączony z Parkiem Krajobrazowym Gór Słonnych. Uprawiane odmiany: V 68021, Muskat, Bianca, Aurora, Several Blanc, Sibera, Ratay, Pinot Noir, Regent, Roesler, Traminer, Cabernet Sauvignion, Marechal Foch, Merlot.
 
Winnica Łany >
Winnica Łany powstała w 2007 roku w miejscowości Biała koło Rzeszowa (obecnie to już Rzeszów) na powierzchni ok. 0,5 ha, na zboczu góry o stoku południowo-zachodnim i wysokości od 260 do 280 m n.p.m. Winnica prowadzona jest profesjonalnie a wina zdążyły zyskać uznanie degustatorów.
 
Winnica Pod Sosnami >
"Winnica Pod Sosnami” zlokalizowana jest na południowo-wschodnich peryferiach miasta Dębica.  Winnica leży na stoku o ekspozycji zachodniej przedzielonym lokalnym spłaszczeniem, na którym w najbliższej czasie rozpocznie się budowa piwnicy i domku.