Sobota, 22 Stycznia, 2022     ostatnia aktualizacja 18-01-2022
 
prosto z prasy
2021-11-16
To nie był łatwy rok dla winiarzy w trzynastu niemieckich regionach winiarskich. Niemniej, jak ocenia Niemiecki Instytut Wina (DWI), obecnie najmłodszy rocznik należy uznać za udany pod kątem jakości owoców. Tegoroczny ogólnokrajowy zbiór, szacowany na 8,7 mln hektolitrów, będzie tylko nieznacznie mniejszy od przeciętnej wielkości liczonej w skali wieloletniej.
 
2021-11-02
"Atlas Świata Win" - zaktualizowane, poprawione i rozszerzone nowe wydanie! Po raz pierwszy wydawnictwu towarzyszy dodatek - "Atlas" poświęcony polskiemu winu.
 
2021-10-12
Dnia 11 października odbyła się 13. edycja konkursu Enoexpo dla polskich win, cydrów i miodów pitnych oraz dla win zagranicznych. Znamy już wyniki konkursu!
 
Archiwum
Dramatyczna sytuacja w regionie winiarskim Ahr >
Powódź, która w ubiegłym tygodniu zniszczyła wiele miejsc w Niemczech, najbardziej dotknęła producentów wina z doliny Ahr, w szczególności w Ahrweiler, a także w okolicznych miejscowościach Mayschoss i Dernau. 
 
15 lat Generation Riesling >
Kiedy 8 czerwca 2006 roku Niemiecki Instytut Wina (DWI) zorganizował w Imagination Gallery w Londynie pierwszą prezentację win z udziałem grupy 25 młodych niemieckich winiarzy pod tytułem "Generation Riesling", nikt nie przypuszczał, że w ten sposób narodzi się największe na świecie stowarzyszenie młodych winiarzy, liczące obecnie około 530 członków.
 
Lato 2021 - niepodzielne panowanie Króla Rieslinga! >
To już siódma, organizowana przez Niemiecki Instytut Wina, ogólnopolska akcja „Riesling Weeks”, która odbędzie się w dniach od 1. czerwca do 31. lipca 2021.
 
Sztukówka zaprasza na Łąki Umajone >
Podkarpackie wino, warsztaty, naturalne smakołyki, rzemieślnicze produkty i muzyka. To wszystko czeka na Was w najbliższy weekend, 22-23.05.2021, w Winnicy Sztukówka. Wstęp wolny.
 
Urodziny Rieslinga >
Najważniejsza odmiana winogron w Niemczech, Riesling, obchodzi 13 marca 2021 swoje 586. urodziny.
 
Sandomierz - Święto Młodego Wina 2020 >
Święto Młodego Wina 2020, to już VIII edycja tego wydarzenia. Od ośmiu lat, w trzeci weekend listopada, lokalni winiarze, należący do Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy, otwierają swoje piwnice i wychodzą z prezentacją młodego wina do gości na pełne jesiennego uroku, sandomierskie uliczki Starego Miasta.
 
Wyniki konkursu Enoexpo 2020 dla win polskich i zagranicznych >
W dniu 30 września 2020 roku w siedzibie firmy Targi w Krakowie, organizatora 16. Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO® 2020, odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, mające na celu wyłonienie laureatów 12. Konkursu Polskich Win i Cydrów o Medal Targów ENOEXPO® 2019. Oto wyniki konkursu.
 
Konkurs Enoexpo 2020 - czas na zgłoszenia! >
Zostało jeszcze trzy tygodnie na zgłoszenie swojego wina do konkursu winiarskiego ENOEXPO. Zgłaszać można wina zagraniczne, polskie, cydry oraz miody pitne.
 
Słoweńskie wina - ze słonecznej strony Alp >
Słoweńskie wina zdobywają coraz większą popularność na świecie. Także w Polsce pojawia się coraz więcej etykiet z tego kraju, zwłaszcza w segmencie premium. To nic dziwnego, gdyż w Słowenii dominują niezależni, rodzinni producenci, stawiający na bardzo wysoką jakość swoich win.
Zapraszamy na pierwszy w Polsce masterclass poświęcony słoweńskim winom ze wszystkich trzech regionów winiarskich.
 
>Armenia to ja< Cykl filmów (nie tylko) o winie >
Wczoraj odbyła się premiera filmów, pt. "Armenia to ja", poświęconych ormiańskim śladom w Polsce - ludziach, miejscach, wydarzeniach. Całość przepleciona jest dodatkową opowieścią o ormiańskim winie i winnicach. Serdecznie zapraszamy na seans!

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >