Wtorek, 20 Października, 2020     ostatnia aktualizacja 19-10-2020
 
prosto z prasy
2020-10-05
W dniu 30 września 2020 roku w siedzibie firmy Targi w Krakowie, organizatora 16. Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO® 2020, odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, mające na celu wyłonienie laureatów 12. Konkursu Polskich Win i Cydrów o Medal Targów ENOEXPO® 2019. Oto wyniki konkursu.
 
2020-09-03
Zostało jeszcze trzy tygodnie na zgłoszenie swojego wina do konkursu winiarskiego ENOEXPO. Zgłaszać można wina zagraniczne, polskie, cydry oraz miody pitne.
 
2020-09-01
Słoweńskie wina zdobywają coraz większą popularność na świecie. Także w Polsce pojawia się coraz więcej etykiet z tego kraju, zwłaszcza w segmencie premium. To nic dziwnego, gdyż w Słowenii dominują niezależni, rodzinni producenci, stawiający na bardzo wysoką jakość swoich win.
Zapraszamy na pierwszy w Polsce masterclass poświęcony słoweńskim winom ze wszystkich trzech regionów winiarskich.
 
Archiwum
>Armenia to ja< Cykl filmów (nie tylko) o winie >
Wczoraj odbyła się premiera filmów, pt. "Armenia to ja", poświęconych ormiańskim śladom w Polsce - ludziach, miejscach, wydarzeniach. Całość przepleciona jest dodatkową opowieścią o ormiańskim winie i winnicach. Serdecznie zapraszamy na seans!

 
Lato 2020 - niepodzielne panowanie Króla Rieslinga! >
To już szósta, organizowana przez Niemiecki Instytut Wina, ogólnopolska akcja „Riesling Weeks 2020”, która odbędzie się w dniach od 18 lipca do 8 sierpnia. Słowem - czas na rieslinga!
 
Urodziny rieslinga! >
Najważniejsza odmiana winogron w Niemczech, Riesling, obchodzi 13 marca 2020 swoje 585.urodziny.
 
Dzień Kobiet z California Wines >
9 marca br. California Wines Polska, Raffles Europejski Warsaw, Towarzystwo Przyjaciół Kilku i Taste It All zaprosiły niezwykłe kobiety, przedstawicielki świata biznesu, kultury, mediów, influenserki, na winiarską celebrację Dnia Kobiet.
 
Borsa Vini Italiani 2020 >
6 lutego w W Hotelu Westin w Warszawie, odbędzie się kolejna edycja imprezy Borsa Vini Italiani. Na wydarzeniu pojawi się 33. producentów z różnych regionów Włoch.
 
Niezwykłe wino na licytacji WOŚP w Krakowie! >
Wyjątkowa buteleczka wina zawierająca wino pochodzące z najstarszego na świecie krzewu winorośli poddanie wystawiona zostanie na aukcji w ramach 28. finału WOŚP 10 stycznia 2020 r. w Hotelu Apis w Krakowie.
 
*Kurs wiedzy o winie* - legendarna książka znów w sprzedaży! >
Kurs wiedzy o winie” autorstwa Kevina Zraly’ego to legendarny podręcznik wiedzy o winie, którego walory doceniają zarówno początkujący, jak i prawdziwi eksperci. Do dziś jest to najlepiej sprzedająca się książka poświęcona tematyce wina (ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy!). Nowe wydanie to 450 stron rzetelnej wiedzy o winie, podanej w przystępnej i atrakcyjnej formie, pełnej ciekawostek i anegdot.
 
Ameryka od Kuchni na 4. Kongresie Szefów Kuchni w Warszawie 9.10.2019 r. >
Wwspółczesna amerykańska kuchnia prezentuje całe bogactwo smaków, a kalifornijskie winiarstwo oferuje nowoczesne stylistycznie wina wspaniale z tą kuchnią zgrane, o czym goście 4. Kongresu Szefów Kuchni mogli przekonać się 9 października w Warszawie.
 
Wyniki konkursu Enoexpo 2019! >
Znamy już wyniki dla XI Konkursu dla win polskich i zagranicznych oo Medale Targów ENOEXPO® 2019. Są odkrycia i są zaskoczenia!
 
GoVulcanic! Wino-Jedzenie-Doświadczenie! >
W imieniu węgierskich organizatorów zapraszamy Państwa na niezwykłe wydarzenie. „GoVulcanic! Wino-Jedzenie-Doświadczenie” – to trzydniowa „wulkaniczna” impreza - prelekcje, degustacje i wystawy związane z wulkanicznymi glebami, winami i wysokiej klasy gastronomią. Impreza odbędzie się w Budapeszcie.
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >