Środa, 08 Lipca, 2020     ostatnia aktualizacja 06-07-2020
 
Słynna whisky Grant's 12 Years Old w nowej odsłonie
 
2010-11-10

Informacja prasowa


Już w listopadzie br. na polskim rynku pojawia się wielokrotnie nagradzana 12-letnia whisky Grant’s w nowym opakowaniu, które podkreśla jej ekskluzywny charakter i ponad 120-letnią tradycję.
12 – letnia whisky Grant’s to wielokrotnie nagradzana i doskonale zbalansowana szkocka whisky typu blended. W listopadzie br. pojawi się ona na polskim rynku w nowym opakowaniu, które w
nowoczesny sposób podkreśla bogate dziedzictwo rodowe marki poprzez wykorzystanie takich elementów jak herb rodziny Grant, czy oryginalny podpis Williama Granta. Nowa butelka zachowała swój charakterystyczny trójkątny kształt, nawiązując tym samym do pierwszej trójkątnej butelki whisky Grant’s  zaprojektowanej w 1956 roku przez znanego projektanta Hansa Schlegera. Nowe opakowanie 12-letniej whisky Grant’s jest równie wyjątkowe jak zawarty w nim trunek o niepowtarzalnej głębi smaku. W nowoczesnym stylu podkreśla ono ponad 120 letnią historię marki. Mamy nadzieję, że wprowadzenie do Polski Grant’s 12 Year Old  w nowej odsłonie zachęci konsumentów starzonej whisky do skosztowania tej wyjątkowej kompozycji nad której niezmienną recepturą czuwa od pięciu pokoleń rodzina Grant - mówi Joanna Dybowska brand manager marki Grant’s.


Grant’s 12 Year Old to wyjątkowe połączenie najlepszych whisky słodowych i zbożowych, które przez co najmniej dwanaście lat dojrzewają w dębowych beczkach. To jedyna whisky typu blended, która na ostatnim etapie procesu blendowania leżakuje kilka miesięcy w beczkach po bourbonie.  W tym czasie smaki i aromaty poszczególnych whisky „zapoznają się” ze sobą, nadając trunkowi  bardziej wyrafinowany smak przyczyniając się do powstania niepowtarzalnej szkockiej o wyjątkowym bogactwie i głębi.
Pojawieniu się na rynku Grant’s 12 Year Old w nowym opakowaniu  będą towarzyszyły liczne działania promocyjne BTL, za przygotowanie których odpowiedzialna jest agencja Unlimited Sp. z o.o. natomiast działania PR  realizuje  agencja ATW Communications. Rekomendowana przez dystrybutora cena produktu  to ok. 95 PLN w handlu detalicznym.  
Dystrybutorem marki Grant’s na rynku polskim jest firma CEDC.


Szczegółowe informacje
Joanna Szczegielniak, ATW Communications
tel. (22) 851 00 21, 0 662 171 896
e-mail: joanna.szczegielniak@atwcom.pl

O CEDC
CEDC jest największym producentem wódki na świecie. W Polsce i Rosji produkuje takie marki jak m.in.: BOLS, Absolwent, Żubrówka, Soplica, Green Mark, Zhuravli, Parliament i Royal vodka. CEDC eksportuje obecnie Żubrówkę i Green Mark na wiele światowych rynków, włącznie ze Stanami Zjednoczonymi, Anglią, Francją i Japonią.
CEDC jest wiodącym importerem napojów alkoholowych w Polsce, Rosji i na Węgrzech. W Polsce, CEDC importuje wiele wiodących na świecie marek, w tym: wina Carlo Rossi, wina Concha y Toro, Metaxa Brandy, Remy Martin Cognac, Guinness, wina Sutter Home, Grant’s Whisky, Jagermeister, E&J Gallo, Jim Beam Burbon, Sierra Tequila, Teachers Whisky, Campari, Cinzano, Skyy Vodka i Old Smuggler. CEDC jest również wiodącym importerem napojów wysokoprocentowych i win z segmentu premium w Rosji, z portfolio takich marek, m.in. jak Hennessey, Moet & Chandon oraz Concha y Toro.