Czwartek, 21 Października, 2021     ostatnia aktualizacja 20-10-2021
 
Winnica Nobile Verbum Zbrodzice
 
2009-01-12


A
gnieszka Kuza-Tarkowskawłaścicielka „Winnicy Nobile Verbum Zbrodzice” jest absolwentką Europejskiego Uniwersytetu VIADRINA we Frankfurcie, w Niemczech. Mimo że skończyła wydział ekonomii i pracowała w firmach w działach marketingu i finansów jej namiętnością pozostała chemia i przyroda.
Łącząc szlacheckie tradycje rodziny męża (herb Klamra) i obszarnicze doświadczenia rodziców ojca z Kresów Wschodnich, jeszcze przed wejściem Polski do Unii Europejskiej stworzyła winnicę w miejscowości Zbrodzice, niedaleko Buska Zdroju. Zamiłowanie do przyrody sprawiło, że na blisko 2 ha uprawiane są obecnie najnowocześniejsze szczepy winogron jakie występują w Europie (m.in. regent, fenix i solaris).
Odpowiedni klimat, południowy stok, 300 dni słonecznych w roku i szczególny program ochrony winorośli, a także pasja jaką właścicielka wkłada w ich hodowlę, sprawia, że czerwone wino ma szczególną aromatyczną nutę porównywalną z najlepszą szwajcarską czekoladą. Natomiast zainteresowanie właścicielki chemią pozwala osiągnąć najlepsze parametry wina w procesie fermentacji i na długo zachować wyjątkowy smak. „Winnica Nobile Verbum Zbrodzice” to kraina wyjątkowych smaków. Już w chwili obecnej można przyjechać na degustację wina czerwonego i białego, zakosztować odpowiednie sery i wędliny oraz spędzić nocleg w winnicy. W przyszłości ma być otwarta restauracja oraz inne atrakcje pozwalające miło spędzić czas na winnicy.

Kontakt:
Winnica Nobile Verbum Zbrodzice
Agnieszka Kuza-Tarkowska
Zbrodzice
28-100 Busko Zdrój, woj. świętokrzyskie
tel. kom. +48 507 687 407
e-mail: zbrodzice@interia.pl
http://www.winnica-zbrodzice.pl

Komentarze

Dawid - 2010-03-26 15:18:05
 
cb - 2011-01-15 17:23:09