Czwartek, 20 Stycznia, 2022     ostatnia aktualizacja 18-01-2022
 
Winnica Jakubowa
 
2021-10-05

„Winnica Jakubowa” usytuowana jest w niezwykle malowniczej części Karwodrzy, ponad 300 m.n.p.m, z której rozciąga się wspaniały widok m. in. na wzgórza Beskidu Niskiego. W pogodne dni można podziwiać panoramę Tatr, które wydają się być na wyciągnięcie dłoni. W pobliżu winnicy przebiega jeden z odcinków liczącej 918 km trasy szlaku Św. Jakuba Via Regia.Źródła historyczne podają, że na tych terenach uprawiano już niegdyś winorośl. Winnicę, jedną z pierwszych w tej części ziemi tarnowskiej, założył w XIX w. Karol Jan Berké, który odziedziczył majątek po pochodzących z Węgier rodzicach. Mnóstwo zieleni i dobre nasłonecznienie, piękne widoki oraz charakterystyczna wiekowa sosna – to wszystko sprawiło, że podjęliśmy decyzję o wyborze tego właśnie miejsca na założenie naszej winnicy.

Rok założenia winnicy: 2018
Powierzchnia: 0,5 ha
Uprawiane odmiany: wina czerwone i różowe:  léon millot, maréchal foch, regent, rondo;
wina białe: bianca, hibernal, seyval blanc, solaris.

Noclegi
Można skorzystać z noclegów oferowanych w Winnicy Jakubowej.
Oferujemy możliwość wynajmu całorocznego domu, który składa się  z 4 pokoi, z których jeden połączony jest z w pełni wyposażoną kuchnią. Ponadto w domu znajdują się 2 łazienki oraz duży taras z ekspozycją południową, z którego przy dobrej pogodzie rozciąga  się widok na szczyty Tatr. Istnieje możliwość wynajęcia zarówno całego domu (max 10 osób), jak i pojedynczych pokoi. Do dyspozycji Gości jest również duża altana z grillem, wędzarnią oraz piecem do pizzy, połączona z zapleczem kuchennym oraz toaletą. Na terenie całej winnicy jest dostęp do WI-FI. Jeśli chcesz uciec od hałasu i nacieszyć się przyrodą jest to idealne miejsce dla Ciebie. Czekają tu również malownicze szlaki idealne na piesze czy rowerowe wycieczki i inne atrakcje uzależnione od Twojej inicjatywy i wyobraźni...
Ceny wynajmu:
60 zł  - 70 zł – od osoby / doba (w zależności od długości pobytu)
400 zł-600 zł cały dom (w zależności od ilości osób)

Oferta turystyczna

W trakcie zwiedzania winnicy Goście poznają historię miejsca, przybliżymy również proces produkcji oraz przeprowadzimy degustację komentowaną produkowanych u nas win oraz lokalnych wędlin, serów i miodów. Oferta skierowana zarówno dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych.

Cena: do indywidualnego ustalenia po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

Kontakt:
Sylwia i Paweł Jaśkiewicz
Karwodrza, obok nr 58
33-170 Tuchów
tel. 516116355,  516115606
e-mail: pjaskiewicz2@o2.pl
https://www.facebook.com/WinnicaJakubowa