Wtorek, 18 Stycznia, 2022     ostatnia aktualizacja 17-01-2022
 
Winnica Nadwiślańska
 
2021-05-29

Winnicę Nadwiślańską prowadzą Małgorzata i Piotr Mamińscy. Winnicę posadzono w maju 2017 roku. Jest malowniczo położona na wiślanej skarpie w Górach Pieprzowych nieopodal Sandomierza, na Sandomierskim Szlaku Winiarskim. Jest to południowo-zachodni stok, o bardzo dobrej ekspozycji i warunkach glebowych (lessy na łupkach), które sprawiają, że panują tu optymalne warunki do uprawy winorośli i produkcji wina.Na obszarze 1 hektara uprawia się sześć odmian winorośli: cztery białe (chardonnay, riesling, johanniter, hibernal) oraz dwie czerwone (cabernet cortis i regent).
Teren winnicy sąsiaduje z ciekawym krajobrazowo i przyrodniczo obszarem Natura 2000 oraz Rezerwatem Przyrody Góry Pieprzowe.
Etykiety butelek z Winnicy Nadwiślańskiej zdobią występujące w okolicy ptaki, a ich łacińskie nazwy są inspiracją dla nazw win.
Oferta enoturystyczna Winnicy Nadwiślańskiej obejmuje oprowadzanie po winnicy, degustacje w malowniczo położonej altanie z widokiem na Wisłę, a także pikniki, atrakcje dla rodzin z dziećmi oraz kino letnie. Jest także specjalna oferta dla rowerzystów i turystów pieszych.

Kontakt:
Winnica Nadwiślańska
web: www.winnicanadwislanska.pl
Małgorzata Mamińska: tel. +48 603 489 081
Piotr Mamiński: tel. +48 697 727 829

Galeria