Poniedziałek, 17 Stycznia, 2022     ostatnia aktualizacja 17-01-2022
 
Słoweńskie wina - ze słonecznej strony Alp
 
2020-09-01

Słoweńskie wina zdobywają coraz większą popularność na świecie. Także w Polsce pojawia się coraz więcej etykiet z tego kraju, zwłaszcza w segmencie premium. To nic dziwnego, gdyż w Słowenii dominują niezależni, rodzinni producenci, stawiający na bardzo wysoką jakość swoich win.
Zapraszamy na pierwszy w Polsce masterclass poświęcony słoweńskim winom ze wszystkich trzech regionów winiarskich. Przedstawimy na nim różnorodne style oraz potencjał podalpejskich i śródziemnomorskich siedlisk. Wszystkie wina pochodzą od małych producentów, wciąż niedostępnych w Polsce. Spotkanie poprowadzi Damian Buraczewski – dziennikarz i autor bloga SlovVine, ambasador win słoweńskich współpracujący z winiarzami słoweńskimi od 2013 roku.
Data: 9 września 2020, godz. 11.00, miejsce: Magazyn Wina - Sklep i Wine Bar, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków.Spotkanie wyłącznie dla branży winiarskiej: importerów, dziennikarzy i blogerów branżowych.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać do poniedziałku 07.09. 2020, na adres dburaczewski@gmail.com z dopiskiem „Degustacja Kraków” z podaniem imienia i nazwiska, firmy i numeru telefonu. Udział w degustacji po potwierdzeniu mailowym otrzymanym od organizatorów.