Poniedziałek, 17 Stycznia, 2022     ostatnia aktualizacja 17-01-2022
 
GostArt - słońce w kieliszku
 
2020-06-03

Dzisiaj mocniej wychyliło się u mnie słońce, również z kieliszka. Na dobre bąbelki zawsze jest pora a jeśli są to jeszcze bąbelki polskie...
Otworzyłem musiaka z Winnicy Gostchorze. Dobra to była decyzja, bo wino dało mi sporo degustacyjnej frajdy i pięknie wpisało się w słoneczny, czerwcowy dzień.


"Bąbelki" w winnicy... (fot. Winnica Gostchorze)

Wina z Gostchorza to jedna z mocniejszych bąbelkowych propozycji w na mapie polskich win musujących. Właściciel winiarni - Guillaume Dubois, mocno zainspirowany winami z Szampanii, od ponad dekady wypracowuje pozycję i styl podobnych win w Polsce. Winnica (ponad 11 hektarów) znajduje się w Krośnie Odrzańskim, na wzgórzach położonych nad samą Odrą (dominują piaskowo-gliniaste gleby). Po latach doświadczeń, Guillaume wielki potencjał dostrzega w rieslingu, poza nim w uprawie znajdziemy np. pinot, blanc czy pinot gris.
Jesli jeszcze nie mieliście okazji spróbować GosArta - serdecznie Was do tego zachęcam. Niech i Wam z kieliszka wychynie trochę słońca.

Kontakt:
Winnica Gostchorze - Guillaume Dubois
ul. Zamkowa 14  |  66-600 Krosno Odrzańskie  |  Poland
NIP 9261619111
+48 572 144 482
winnica@gostchorze.pl
www.gostchorze.pl
facebook.com/gostchorze





(5-) GostArt 2018, Winnica Gostchorze, lubuskie, Polska, 13,5%
Na to zgrabnie skrojone wino złożyły się trzy odmiany: riesling, pinot, blanc i pinot gris. Wyprodukowano je metodą klasyczną. Prawie rok dojrzewania na osadzie dodało winu kremowej struktury i ogłady. W aromacie i smaku znajdziemy dojrzałą gruszkę, morele, rumianek, miód, biszkopt, kogel mogel, świeże bułki. Wino ma dobrą kwasowość oraz pienistość - bąbelków jest dużo i pracują z wielkim zapałem. Poza tym, w tle, wyłapiemy też ciasto drożdżowe, pestki jabłkowe i grejpfrutową skórkę, masło, orzechy laskowe, prażone pestki słonecznikowe, krem waniliowy. Wino - jako się rzekło - pełne słońca, sprężyste, soczyste owocem i orzeźwiające.
Cena: 55,00 zł



Mariusz Kap©zyński

Punktacja:
(6) - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) - bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) - dobre, interesujące wino
(3) - przyzwoite
(2) - słabe
(1) - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”