Czwartek, 23 Września, 2021     ostatnia aktualizacja 17-09-2021
 
Banach Winnica Szczyrzycka - nowe wina na rynku
 
2020-06-02

Przedstawiamy dwa debiutujące na rynku wina z Banach Winnica Szczyrzycka. Projekt ten opisywalismy już w tym miejscu. Obecnie winnica liczy 60 arów docelowo posadzony będzie 1 hektar (dosadzenia zaplanowane w przyszłym roku - 2021, dosadzone będą solaris, hibernal, johanniter). Winnica już jest zarejestrowana i oficjalnie wprowadza wina na rynek. W tej chwili produkcja wynosi około 1,5 tysiecy litrów.
Wina można kupić korzystając z poniżych kontaktów:
tel: 600554505
mail: banachprzem@gmail.com
lub za pośrednictwem Facebooka
(4) Sey Val 2018, Banach Winnica Szczyrzycka, Małopolska, 12,5%

Wino świeże i utrzymane w zielonkawych, owocowych rejestrach. Znajdziemy tu nuty jabłka, moreli, mirabelek, białej przeczki, pestek jabłkowych i grejpfrutowych – wszystko wypada żwawo, z nerwem. W ustach wino jest lekkie, nienachalne, o dobrej kwasowości. Proste (w dobrym sensie tego słowa) i ujmujące. Tak jak i w aromatach, dominują tu akcenty świeżych owoców i świeżo skoszonej trawy. Jest przyjemnie odświeżające, z delikatną goryczką w tle. Przydał by mu się może odrobinę bardziej transparentny finisz.
Cena: 40,00 zł


(4) Rendo 2018, Banach Winnica Szczyrzycka, Małopolska, 12,5%
Cuvee złożone z 2/3 regenta i rondo. Jest ono pełne korzenych, wiśniowych i pestkowych nut. Są jeżyny, aronia, czarna porzeczka, ciemne czereśnie. Wino jest dojrzałe, o niezłej strukturze, miękkie, utrzymane w przystępnych owocowych - niezbyt ciężkich - rejestrach (znajdziemy owoce leśne, trochę wiśni, suszonych sliwek). Całość wypada gładko i przyjemnie, wino ma lekko pieprzną i delikatnie goryczkową końcówkę. Solidne wykonanie.
Cena: 40,00 zł


Mariusz Kap©zyński

Punktacja:
(6) - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) - bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) - dobre, interesujące wino
(3) - przyzwoite
(2) - słabe
(1) - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”