Czwartek, 21 Października, 2021     ostatnia aktualizacja 20-10-2021
 
Zieleniak i Austerlitz
 
2020-04-02

Przedstawiamy dwa krzepiące wina z oferty Wino z Moraw. Pierwsze - veltlínské zelené z najświeższego rocznika, drugie - pinot noir z siedliska Austerlitz. Chyba kojarzycie nazwę?
(3+) Veltlínské zelené 2019, Piálek & Jäger, Znojmo, Morawy, 13,5%
Importer: Wino z Moraw
Przyjemna świeżynka, idealna na wiosnę. W żywych aromatach pojawia się agrest, biała porzeczka, papierówki, akcent dzikich jabłek i trawy. Wino ustach wino jest proste. Rześkie, świeże i wytrawne, ale niosące w sobie delikatną „słodycz” owocu. Jest gładkie, ma dobry finisz. Jest to przyjemne, miękkie i przystepne wino. Dobra propozycja na co dzień, na czas kwarantanny, by nieść pocieszenie i jak najdłużej podtrzymać pozytywne nastroje.
Cena: 37,00 zł
(4+) Pinot noir „Austerlitz” 2016, Vinarstvi Vykoukal, Morawy, 13,5%
Importer: Wino z Moraw
Przyjemne stateczne i dotarte wino, atrakcyjnie łaczące rejestry owocowe z leśnymi oraz ziołowo-warzywnymi. W ustach wyczuwalna przyjemna i delikatna „mętność” (wino niefiltrowane), dymność i przyjemny owocowo-leśny sznyt. Wyłapać można jeżyny, maliny, ściółkę, mech, szyszki, podsuszane wędliny z dziczyzny, liść laurowy, czerwony pieprz, sosnową korę. Wszystko zgrabnie poukładane. Lekko pieprzny finisz.
Cena: 58,00 zł


Mariusz Kap©zyński

Punktacja:
(6) - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) - bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) - dobre, interesujące wino
(3) - przyzwoite
(2) - słabe
(1) - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”