Niedziela, 24 Października, 2021     ostatnia aktualizacja 20-10-2021
 
Mickiewicz w czerwonych kaloszach
 
2019-10-24

W samym środku wakacji donosiliśmy o nowej serii win z Winnicy Solaris. Minęło trochę czasu i do opisanego wcześniej pakietu dorzucić musimy dwa kolejne wina. Obydwa są czerwone, wymagały dłuższego dojrzewania, stąd późniejsza ich premiera na rynku. Jednak warto było czekać. Oto one.


Jesień w Winnicy Solaris

Kontakt:
Winnica Solaris
Opole Lubelskie
ul. Zagrody 86
tel: 605 831 255; 785 385 151
winnicasolaris@gmail.com
m.micki@wp.pl

(4+) Pikador 2018, Winnica Mickiewicz, lubelskie, Polska, 12,5%
Zweigelt prezentujący się zgrabnie i z nerwem. Wino jest świeże, utrzymane w przyjemnych, bardzo leśnych rejestrach (jagody, tarnina, aronia, jezyny) plus nuty świeżo zerwanej wiśni. Wszystko ułożone na lekko pikantnym podkładzie i niezłych taninach. W ustach sporo gładkiego, dojrzałego owocu oraz lekka dymność. Jest w nim zadziorność, nerw, leśny powiew dzikości i może lekkiego - dobrze rozumianego w tym wypadku - nieokrzesania, ale pikador – musi go w sobie wszak mieć! Wskoczcie więc w te czerwone kalosze i poczujcie dzikość serca.
Cena: 70,00 zł(4+) Cortez 2018, Winnica Mickiewicz, lubelskie, Polska, 13,5%

Cabernet cortis. Korzenne rejestry dobrze pracują tu w parze z owocowymi. Są wiśnie w czekoladzie, suszona papryka, jeżyny, dojrzała soczysta morwa, czarny pieprz, żwir, liść laurowy i angielskie ziele. W ustach jest to wino wyraziste i owocowe, nieco pestkowe, w pełni wytrawne, taniczne, pieprzne, lekko paprykowe. W tle ściółka i suszone pomidory. Całość daje obraz sympatycznego gastronomicznego wina, delikatnie pikantnego, pieprznego.
Cena: 60,00 złMariusz Kap©zyński


Punktacja:
(6) - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) - bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) - dobre, interesujące wino
(3) - przyzwoite
(2) - słabe
(1) - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”