Piątek, 14 Sierpnia, 2020     ostatnia aktualizacja 14-08-2020
 
Wine Avenue Grand Portfolio Tasting: jak to się robi u Legionistów
 
2019-03-31

Informacja prasowa


13 marca br złota loża vipowska stadionu Legii wypełniła się niecodziennymi gośćmi: producentami wina z całego świata. Z najdalszych zakątków globu przylecieli do Warszawy na zaproszenie swojego importera, firmy Wine Avenue, która po raz pierwszy zorganizowała tak poważny przegląd winiarskiej oferty. Debiut okazał się bardzo udany. Dla Stadionu Legii również była to  pierwsza odbywająca się pod jego dachem degustacja wina.Wydarzenie zorganizowane z absolutnym rozmachem i finezją, zaproponowało gościom wiele niespotykanych na innych podobnych imprezach atrakcji:
- Rum & Sake Bar wraz z uroczystym otwarciem beczki według pradawnego ceremoniału Kagami Biraki, który wg japońskich wierzeń ma zapewnić harmonię i szczęście
- Bellini Corner kuszące wiosennym różem butelek tego ponadczasowego koktajlu
- Prosecco & Champagne Bar, których specjalnie nie trzeba było reklamować gościom imprezy.
- Masterclass Bubble Specialist z rekordową frekwencją ponad 70 gości i przeglądem win musujących od klasycznych prosecco, cav i mniej oczywistych musów z różnych krajów świata, po wspaniałe szampany, z Ruinartem w finale. Po musującym świecie przeprowadził gości red. Tomasz Prange Barczyśnki (winicjatywa.pl) oraz sami producenci win.
- Masterclass Winnice Europy Wschodniej, podczas którego nieoceniony Tomasz Prange Barczyński jako wybitny znawca win z tego regionu wraz z samymi ich producentami, zaprezentowali gościom 12 win, w tym 3 z oferty polskich winiarzy.Wine Avenue zadbała o bardzo szeroką reprezentację marek i etykiet, dając gościom możliwość degustacji ponad 300 win od 40 producentów z całego świata. Prócz samych producentów i ekspertów z branży, imprezę wsparło również 12 sommelierów, a głodnych gości nakarmiły 3 food trucki. A wszystko to z pięknym widokiem na opromienioną światłem soczyście zieloną murawę stadionu, na którą ze szczególnym błyskiem w oku spoglądała męska część zarówno wystawców, jak u publiczności.

Hitami degustacji były:
Ca del Bosco Cuvee Prestige
Różowe Vinho Verde z Quinta d’Amares
Scuotto Fiano Avellino Greco di Tufo Campania Aglianico
Baron Lirac
Szampan Drappier Rose

Degustację odwiedziło ponad 600 gości: przedstawiciele HoReCa, mediów oraz kluczowi klienci B2B organizatora. Kolejna edycja w 2020 roku, kto wie czy wśród gości nie znajdziemy wówczas również samych Legionistów?

Informacje o firmie Wine Avenue:
Firma Wine Avenue to klasyczny przykład realizacji życiowej pasji właścicielki, Beaty Chmielewskiej, która swoją miłość do wina potrafiła przekuć w sukces biznesowy.
Oto, co mówi o swoich początkach: „Pierwsze 10 000 butelek wina zostało zaimportowanych z francuskiej winnicy Château Grand Pierre z apelacji Bergerac na obrzeżach Bordeaux. Od tego zaczęliśmy w 2012 roku. Obecnie importujemy blisko 400 000 butelek wina rocznie. W naszej ofercie znajduje się blisko 400 etykiet z najlepszych regionów winiarskich Europy i świata. Od zeszłego roku posiadamy również szeroką gamę alkoholi mocnych.
Poprzez sprzedaż, szkolenia specjalistyczne i enoturystykę propagujemy świadomą konsumpcję win i alkoholi w Polsce, umacniając w ten sposób swoją pozycję na rynku, który dynamicznie się rozwija.”
Dziś Wine Avenue jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się importerów wina w Polsce, skupiającym się wyłącznie na jakościowych produktach i klientach premium. Wine Avenue to również zespół ekspertów winiarskich, który oferuje najwyższą jakość usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Wszyscy pracownicy firmy ukończyli kurs Wine & Spirit Education Trust na poziomie Intermediate lub Advanced.
Firma oferuje wina z całego świata, w tym musujące, szampany oraz alkohole mocne. Dostarcza wina do prestiżowych miejsc HoReCa w całym kraju. Współpracuje z czołowymi klientami B2B w całej Polsce. Zaopatruje swoich klientów w najlepsze na świecie systemy do przechowywania win i szampanów oraz akcesoria okołowiniarskie. Jest też autoryzowanym dystrybutorem Moët Hennessy/LVMH i Pernod Ricard/Wyborowa SA.