Niedziela, 11 Kwietnia, 2021     ostatnia aktualizacja 02-04-2021
 
Moja wina w Toruniu (2)
 
2019-02-19

Oto druga seria ocenionych win z portfolio toruńskiego importera Moja Wina. Pierwszą degustację opisaliśmy tutaj. Moja Wina jest w sumie dość butikowym przedsięwzięciem i autorską selekcją, Łukasz Niedlich w wyborze win do portfolio kieruje się przede wszystkim swoimi upodobaniami i winiarskimi sympatiami. W ofercie otrzymujemy niebanalną ofertę, wina w przystępnym stylu i dobrych cenach.Kontakt:
Moja Wina Łukasz Niedlich
Siedziba:
Grudziądzka 44/58
87-100 Toruń

Sklep:
Kawęczyn 13c
87-123 Dobrzejewice
e-mail: info@mojawina.com.pl
Telefon: 695 515 347
(4+) Šipon 2017, Matic Wines, Štajerska, Słowenia, 12%
Importer: Moja Wina
Matic to młoda i nieduża winiarnia (8 ha upraw). Šipon czy jak może wolą niektórzy - furmint - prezentuje się tu w bardzo klarownym i świeżym wydaniu. W aromatach wyczuwalne jabłka, biała porzeczka, mieszanka suszonych ziół. W ustach wytrawne i kwasowe, o lekko "zielonym", przyjemnym stylu. Wyczuć można jabłkowe i grejpfutowe pestki, goryczkę, biały pieprz, trochę ziół. Wypada odświeżająco i wartko. Oryginalnie zaprojektowana etykieta i dobra cena dopełniają obrazu całości.
Cena: 36,00 zł
(4) Sauvignon blanc 2017, Alira, Dobrogea, Rumunia, 12,6%
Importer: Moja Wina
Świeże i rześkie wino. Aromaty i smaki zbudowane są głównie na nutach zielonych jabłek, agrestu, mirabelek i lenkrod. W tle jest również lekka nuta ziół i polnych kwiatów. W ustach wytrawne, ale o lekko zmiękczonej fakturze. To dość gładki, przystępny w piciu styl. Finisz delikatnie pieprzny oraz ziołowy.
Cena: 32,00 zł


(4-) Muscat "Simeonova mogila" 2016, Dives, Dolina Tracka, Bułgaria, 13,5%

Importer: Moja Wina
Aromaty dość delikatne, ale jednoznacznie wskazujące na muscata - są tu bowiem nuty ziół, pestek, miodu, dojrzałych jabłek i winogronowego soku. W ustach pełna wytrawność, w charakterze lekko ziołowe i pieprzne. Znaleźć można tu również jabłka, gruszki, dojrzały agrest, jest też niezła kwasowość. Nie jest to bardzo złożone wino, ale ma charakter i dobrze utrzymany styl odmiany.
Cena: 38,00 zł

(4) Rosado joven 2017, Osca, DO Somontano, Hiszpania, 13,5%

Importer: Moja Wina
Cabernet sauvignon, merlot, tempranillo. Wino ma przyjemny, nasycony, malinowy kolor. Aromaty klasyczne - truskawek, rabarbaru, malin, owocowego jogurtu, polnych kwiatów i róż. W ustach świeże, przystępne, miękkie (delikatny cukier resztkowy). W finiszu wyczuć można ciasto z truskawkami, sok z granatu. Jest wyraziście owocowe, gładkie, nowocześnie zrobione wino, o dobrym komercyjnym potencjale. 
Cena: 32,00 zł

(4) Crianza 2014, Osca, Somontano, Hiszpania, 14,5%
Importer: Moja Wina
Tempranillo i merlot, wino dojrzewało rok w beczce. Wyczujemy aromaty owoców leśnych, ściółki i pieprzu, ziemi, żołędzi, spieczonego tosta. W ustach intensywna owocowość i korzenny charakter. Jest i pieprzne i soczyste - sporo tu wiśni, czereśni, jeżyn, jagód i tarniny. Poza tym - dym, kawa, gorzka czekolada plus wyraźne taniny i garbnik. Pieprzna końcówka. Idealne do gulaszów, pikantnych suszonych wędlin.
Cena: 48,00 zł

(4-) Merlot barrique 2014, Dives, Dolina Tracka, Bułgaria, 12,5%
Importer: Moja Wina
Wino intensywne, mocne, wyraźnie "podkręcone" dojrzewaniem w beczce. Jest kwaśna wiśnia, jeżyny, pestki, wyraźne taniny i wspomniany już dębowy sznyt. Merlot dobrze dotarty, kwasowy, ma mocne nuty dymu, spalonego drewna. W tle jagody, jałowiec, czarny pieprz, kawa. Coś dla zwolenników ciężych wydań merlota z beczki.
Cena: 38,00 zł


Mariusz Kap©zyński

Punktacja:
(6) - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) - bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) - dobre, interesujące wino
(3) - przyzwoite
(2) - słabe
(1) - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”