Niedziela, 28 Listopada, 2021     ostatnia aktualizacja 22-11-2021
 
Solvino - ekologiczną ścieżką
 
2019-01-22


Wina od warszawskiego importera Solvino Bio nie pierwszy raz trafiają na łamy Vinisfery. Opisywaliśmy już niektóre wina tutaj. Kolejna oceniona seria butelek pozostaje oczywiście w kategoriach, na których ten importer jest skupiony, tzn. win eko, bio, organicznych, etc.

Tym razem poruszamy się po propozycjach etykiet z Hiszpanii, Włoch i Francji. Otrzymujemy tu naprawdę solidne wina w przyzwoitych cenach - to dobra propozycja dla wszystkich poszukujących win organicznych (ale oczywiście nie tylko dla nich). Sami popatrzcie, może znajdziecie coś dla siebie. Ja znalazłem.


Kontakt:
Solvino Sp. z o.o.
ul. Królowej Marysieńki 19/147
02-954 Warszawa
tel.: 692 797 701
email: kontakt@solvino-bio.pl

(4+) Prosecco brut 2017, La Cantina Pizzolato, Veneto, Włochy, 11%
Importer: Solvino Bio
Wino organiczne, bez dodatku SO2. Bardzo świeże, lekkie i smaczne. Jest transparentne i „wiosenne” w charakterze (łąka, kwiaty, siano), odświeżające i kwasowe, z drobnymi solidnie wibrującymi na podniebieniu bąbelkami. Są tu lekkie nuty ziołowe plus jabłkowe pestki, skórka z grejpfruta. Wino jest wytrawne, żywe - prezentuje się bardzo żwawo i delikatnie. Niesie sporo odświeżenia. W tle siano, biała porzeczka, mirabelki. Całość tego winnego konceptu domyka ładna etykieta i estetyczne zamknięcie butelki. Spodoba się Wam.
Cena: 51,00 zł

(4) Armonia blanc 2017, Domaine Bassac, Langwedocja, Francja, 12,5%
Importer: Solvino Bio
Wino przystępne, smaczne, oparte na prostej strukturze i świeżej owocowości – są jabłka, morele, gruszki, delikatne akcenty suszonych kwiatów i jabłkowych pestek. Wino jest zgrabne, świeże, łatwe w piciu, z lekko korzennymi tonacjami w tle. Przystępny - transparentny i bezpretensjonalny styl. Dobra cena.
Cena: 36,00 zł
(3+) Vergel 2017, Bodega de Pinoso, Alicante, Hiszpania, 13%
Importer: Solvino Bio
Kupaż airen i sauvignon blanc. Wino prezentuje sie przede wszystkim owocowo i żwawo, jest przy tym dość proste, łatwe w interpretacji. Sowicie dzieli się zielonkawo-jabłkowymi rejestrami, delikatną ziołowością i lekko pestkowym tłem. Chyba bardzo się nie pomylę twierdząc, że jego podstawą, kręgosłupem jest airen, sauvignon dodaje zaś energii, świeżości i zielonkawego sznytu. Finisz jest cytrusowy, lekko korzenny.
Cena: 39,00 zł

(4+) „La Circulade” Syrah 2016, Domaine Bassac, IGP Cotes de Thongue, Francja, 13,5%
Importer: Solvino Bio
Przyjemny, „chłodny”, lekko grafitowo-ziemisty syrah podbity nutą czerwonego pieprzu i wiśni z pestką. Mimo solidnej porcji owocowej materii, wyczuwa się w nim lekkość i przyjemne korzenno-pieprzne tonacje oraz odświeżającą kwasowość. Znajdzie się też świeżo zerwana wiśnia, jałowiec, jagody, troszkę jeżyn i malin. Przyjemne, świeże, nie męczące i nie przynudzające owocową przejrzałością, przywiędnięciem. W finiszu troszkę ziół, ściółki, jałowca. Zgrabne.
Cena: 42,00 zł

(4+) „Vermador” tinto barrique 2017, Bodega  de Pinoso, Alicante, Hiszpania, 14,5%

Importer: Solvino Bio
Monastrell i syrah, jak przystało na obydwie odmiany - w charakternym, wyrazistym wydaniu. Wino jest ekstraktywne, gęste, lekko chropawe, pełne nut pieprzu, ziemi, jałowca oraz solidnych tanin. Na podniebieniu działa mocno, ale też i z pewną finezją, sycąc je materią wszelakiej - owocowej, korzennej i lekko pieprznej - maści. Wino treściwe Nasycone, treściwe, w dobrym stylu, świetnie nada się do pikantnych wędlin, krwistych befsztyków, gulaszu. 
Cena: 36,00 zł

(4+) Armonia rouge 2017, Domaine Bassac, Langwedocja, Francja, 13,5%
Importer: Solvino Bio
Ta bogata kompozycja odmian: merlot, cabernet sauvignon, grenache noir, carignan jest pełne owoców leśnych (jeżyny, malina, tarnina) oraz lekko przyprawowych (liść laurowy, ziele angielskie, kozieradka). Jest to wino o miękkiej, soczystej strukturze. W ustach kłania nam się  w pas wiśnia z pestką, jeżyny oraz lekkie akcenty ściółki. Wino krągłe, przyjazne, o wyraźnych lecz miękkich taninach – ma szlachetną prostotę i bezpretensjonalny styl. W tle lekkie podbicie gorzką czekoladą, kawą, jałowcem i świeżo mielonym pieprzem. Przystępne, również cenowo.
Cena: 36,00 złMariusz Kap©zyński

Punktacja:
(6) - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) - bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) - dobre, interesujące wino
(3) - przyzwoite
(2) - słabe
(1) - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”