Czwartek, 24 Września, 2020     ostatnia aktualizacja 22-09-2020
 
Pasieka Dziki Miód i Pasieka Jaros z medalami w prestiżowym konkursie!
 
2018-03-23

Miło nam donieść, że dwie polskie pasieki zdobyły medale w prestiżowym, międzynarodowym konkursie dla miodów pitnych Mazer Cup International, ktory odbywał się od 16 do 18 marca 2018 r. w Stanach Zjednoczonych.

Pasieka Dziki Miód Krzysztof Piwowar zdobyła srebrny medal na międzynarodowym konkursie miodów pitnych w USA. Miód pitny „Słodycz Łąki” nagrodzony wielokrotnie w konkursach branżowych w Polsce podbił Stany Zjednoczone. Zdobył on srebrny medal w jednej z kategorii na największym międzynarodowym konkursie miodów pitnych The Mazer Cup International Denver 2018.
Konkurs The Mazer Cup International odbył się w dniach 16 -17 marca 2016 r. w Stanach Zjednoczonych w Denver. To najbardziej prestiżowy i największy na świecie konkurs poświęcony miodom pitnym.


Krzysztof Piwowar odbiera medal The Mazer Cup

Trójniak „Słodycz łąki" z Miodosytni Piwowar od lat zdobywa medale we wszystkich konkursach w których bierze udział. Ten trunek jest niesamowicie łagodny oraz umiarkowanie słodki i miodowo - ziołowy.  Właściciele pasieki z Dargomyśla: Anna i Krzysztof Piwowarowie za swój miód pitny otrzymali:

· srebrny medal na VIII Konkursie Polskich Win i Cydrów ENOEXPO 2016 w kategorii Wina i Miody
· srebrny medal na VII Konkursie Polskich Win i Cydrów ENOEXPO 2015 w kategorii Wina i Miody
· złoty medal na  VI Konkursie Polskich Win i Cydrów ENOEXPO 2014 w kategorii Wina i Miody.

Do tego zestawu dołączy teraz cenny srebrny medal Mazer Cup International 2018.
Miody ocenialiśmy już kiedyś na stronie Vinisfery tutaj. Co ciekawe "Słodycz łąki" oceniona została najwyżej.


Podobnym sukcesem na tegorocznym konkursie The Mazer Cup International może poszczycić się Pasieka Jaros. Miodosytnia zdobyła srebrny medal za miód pitny dwójniak „Lipiec”. Miody z Pasieki Jaros również opisywaliśmy (tutaj, tutaj).


O długiej przygodzie Pasieki Jaros z największym konkursem dla miodów pitnych możecie przeczytać tutaj.

(opr. mk)