Środa, 01 Grudnia, 2021     ostatnia aktualizacja 30-11-2021
 
XII Konwent Polskich Winiarzy w Krakowie. Wszystkie ważne informacje
 
2017-09-20

Serdecznie zapraszamy wszystkich polskich winiarzy na doroczny Konwent, który odbędzie się w dniach 16–17 listopada 2017 roku w Krakowie. Mamy więc znów okazję, aby spotkać się na najstarszej cyklicznej ogólnopolskiej imprezie naszego środowiska, podzielić się doświadczeniami i wspólnie ocenić swoje wina.
Bieżący, dwunasty już Konwent Polskich Winiarzy odbywa się w dość szczególnej formule, jest bowiem powiązany z największymi targami winiarskimi w Polsce – 15. Międzynarodowymi Targami Wina w Krakowie ENOEXPO 2017. Tegoroczna edycja wspomnianych targów przebiega pod hasłem polskiego wina. W ramach tak zwanych Dni Polskiego Wina podczas całych targów od 15 do 17 listopada 2017 r., odbędzie się szereg prezentacji w formie seminariów i degustacji prezentujących dorobek polskich regionów winiarskich i poszczególnych winnic. Również uczestnicy tegorocznego Konwentu będą mogli uczestniczyć w tych wydarzeniach, a także zaprezentować swoje wina szerszej targowej publiczności.

Głównym punktem programu Konwentu będzie jak w poprzednich latach degustacja panelowa, podczas której zaproszeni eksperci będą komentować wina nadesłane przez uczestników. Tym razem odbędzie się ona w drugi dzień imprezy, w piątek 17 listopada. Zachęcamy jednak do wcześniejszego przyjazdu, gdyż program Konwentu przewiduje sporo atrakcji w czwartek 16 listopada. W obydwu tych dniach przewidziano ciekawe seminaria tematyczne, adresowane przede wszystkim do tych winiarzy, którzy już prowadzą komercyjną produkcję wina, albo zamierzają podjąć taką działalność.



Z myślą o takich właśnie uczestnikach Konwentu, którzy poważnie podchodzą do swojej działalności winiarskiej, przygotowaliśmy wspólnie z organizatorami targów specjalną ofertę zaprezentowania się na ENOEXPO 2017 na własnym stoisku za bardzo promocyjną cenę (oferta do pobrania tutaj).

Wszystkie informacje oraz potrzebne dokumenty znajdą Państwo w załączonym jednym pliku. W nim: regulamin Konwentu, program Konwentu, fiszki zgłoszenia winnicy i fiszka wina, kategorie win oraz informacje dotyczące ewentualnych opłat. Plik do pobrania TUTAJ.
Formularz zgłoszeniowy dla osób, które nie przesyłają win na konwent lub uczestniczące jako osoby "z zewnątrz" znajduje się tutaj.


Serdecznie zapraszamy!

Praktyczne informacje dla uczestników Konwentu

Miejsce
:
Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9, 31-586 Kraków.

Zakwaterowanie:
Dla uczestników organizowanych w EXPO Kraków wydarzeń, oferujemy hotele w atrakcyjnych cenach i na preferencyjnych warunkach (oferta hoteli dostępna jest tutaj). Polecamy zarówno małe rodzinne pensjonaty, obiekty 2 i 3 gwiazdkowe, jak i 4 i 5 gwiazdkowe hotele. Wszystkie zlokalizowane są blisko centrum Krakowa z łatwym dojazdem do EXPO Kraków.
Prosimy o kontakt z działem rezerwacji hotelowych:
Iwona Karmańska-Walczak, tel. +48 12 651 90 21, hotele@targi.krakow.pl, www.targi.krakow.pl

Parking:
Uczestnicy Konwentu, którzy zdecydują się na wynajęcie stoiska na Targach ENOEXPO otrzymają bezpłatne miejsce parkingowe przy Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.
Pozostali uczestnicy mogą skorzystać z płatnego parkingu w cenie 20 zł /dzień (liczba miejsc parkingowych ograniczona).

Rejestracja uczestników:
Rejestracja uczestników Konwentu, wraz z wydawaniem wejściówek na teren targów ENOEXPO, będzie prowadzona w Lobby Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków w czwartek 16 listopada w godzinach 10.00–12.00 oraz w piątek 16 listopada w godzinach 9.00–10.00.

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz