Środa, 08 Kwietnia, 2020     ostatnia aktualizacja 06-04-2020
 
Święto Młodego wina w Sandomierzu 2016
 
2016-11-06
 
Informacja prasowa

Z
bliża się kolejna edycja Święta Młodego Wina w Sandomierzu. W dniach 19-20 listopada 2016 r. już po raz czwarty lokalni winiarze przejmą klucze do miasta by zaprezentować mieszkańcom i turystom tegoroczne, młode wino. Wydarzenie jest doskonałą okazją do poznania odradzających się w regionie tradycji winiarskich, rozmowy o uprawie i degustacji wina oraz kulinarnej uczty w sandomierskich restauracjach, pubach i kawiarniach.


Święto Młodego Wina zamienia raz w roku Sandomierz w wypełnione pozytywną energią i rozmowami o winie miasteczko. Głównym organizatorem wydarzenia jest Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy. Impreza rozpoczyna się barwnym korowodem winiarzy z udziałem orkiestry i sandomierskiego rycerstwa, którzy przechodząc przez miasto ogłaszają rozpoczęcie fiesty. W tym roku zaprezentuje się w niej aż jedenaście winnic: Winnica Carolus, Winnica Dom Bliskowice, Winnica Kędrów, Winnica Modła, Winnica Na Rozdrożu, Winnica Nad Jarem, Winnica Mazurak, Winnica Nobilis, Winnica Płochockich, Winnica Sandomierska oraz Winnica Św. Jakuba. 




Ważnym partnerem wydarzenia są lokalne restauracje, kawiarnie oraz puby, w których progach w sobotę 19 listopada już od godziny 13:00 do późnych godzin wieczornych rozgoszczą się lokalne winnice, by zaprezentować wino ze swoich tegorocznych zbiorów. Do degustacji uprawniać będą przygotowane specjalnie na tą okazję Paszporty Enoturysty - pakiety z kieliszkiem i książeczką zawierającą opis każdej winnicy, które można nabyć w przedsprzedaży u organizatora imprezy w cenie 80 zł. Paszport Enoturysty upoważnia również do darmowego wejścia do trasy podziemnej oraz towarzyszącego imprezie wieczornego koncertu zespołu MEGITZA TRIO.
Święto Młodego Wina jest również okazją do merytorycznych dyskusji z doświadczonymi winiarzami na temat uprawy winorośli i produkcji wina. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty sommelierskie i prezentacje win ze starszych roczników wyprodukowanych przez lokalne winnice. 




To również kulinarna uczta dla podniebienia - w biorących udział w imprezie lokalach będzie można zamówić przygotowane specjalnie na tą okazję dania. Szczegółowy program Święta Młodego Wina znajduje się na profilu www.facebook.com/swietomlodegowina. Paszporty Enoturysty można rezerwować pod adresem sandomierscywiniarze@gmail.com.


Więcej informacji na temat Święta Młodego Wina udzieli:

Sylwia Paciura
Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy
tel. 668 101 448
e-mail: sandomierscywiniarze@gmail.com