Czwartek, 21 Października, 2021     ostatnia aktualizacja 20-10-2021
 
Winnica Dębogóra
 
2012-08-01

Winnica Dębogóra powstała w 2009 roku. Pozostaje jedną z największych lubuskich winnic - ma powierzchnię 8 ha. Winnica położona jest pobliżu wsi Sławica, w północnej części województwa lubuskiego, w gminie Dobiegniew. W winnicy uprawia się odmiany: rondo, johanniter, solaris, cabernet cortis, palatina, marecal foch, cabernet jura.
Właścicielem winnicy jest Holender - Jacobus Hoogenbosch. Jak informuje strona internetowa: "Winnica i jej filozofia prowadzenia oddają w pełni romantyczną duszę właściciela- drewniane
rusztowanie, trawa i kwiaty w międzyrzędziach, liczne drobne elementy architektury, szpalery róż a co najważniejsze - ekologiczny sposób prowadzenia plantacji sprawia, że o każdej porze roku jest tu pięknie. Winnica położona jest wśród pól i lasów na pagórku skąd roztacza się piękny widok na okolicę. Uprawę przed wszędobylskimi szpakami, które są zagrożeniem dla dojrzewających owoców, w naturalny sposób strzegą sokoły i jastrzębie gnieżdżące się obok i posiadające specjalne stanowiska pośród szpalerów..."
Warto wspomnieć, że podczas Konwentów Polskich Winiarzy winnica prezentowała interesujące wina. Podczas V KPW w Krakowie zaproponowano nawet wino musujące (co prawda zewnętrznie nasycane CO2, ale przynajmniej ogólny kierunek eksperymentów wydaje się tu ciekawy).
Winiarnia oferuje też degustacje, zwiedzanie winnicy.

Kontakt:
Winnica Dębogóra
Sławica, 66-520 Dobiegniew
woj. lubuskie
web: www.winnicadebogora.pl
e-mail: winnicadebogora@gmail.com