Poniedziałek, 09 Grudnia, 2019     ostatnia aktualizacja 01-12-2019
 
noty degustacyjne
2019-10-25
Leyda. Winiarski region Chile, na który w ostatnich latach zaczęło spogladać się coraz uważniej. Rodzina Garcés Silva wiedziała co robi, kiedy w 1999 roku zinwestowała w winnice na tym obszarze, stając się tym samym jednym z pionierów uprawy winorośli w tym regionie.
 
2019-09-08
RoWinGood to importer win działający w Bielsku Białej. Firma uruchomiła działalność w 2017 roku.  Oferta skoncetrowana jest tu przede wszystkim na winach z Rumunii, ale w portfolio znajdziemy również butelki z Włoch, Portugalii i Hiszpanii.
 
2019-09-08
Kolejne spotkanie z winami z posiadłości St. Michael-Eppan w Alto Adige. Pierwszy krok, ocena win z linii Classic zapisany jest tutaj. Czas na krok drugi czyli serię specjalnych win z linii "Selection". Z przyjemnością zapowiadam też krok trzeci, który postawimy już wkrótce.
 
Archiwum
Solvino - ekologiczną ścieżką (II) >
Oto trzy smakowite, w pełni ekologiczne wina z Cooperativa Olearia Vinicola Orsogna, znajdujące się w portfolio oferty Solvino Bio. Wina od tego importera opisywaliśmy już tutaj i tutaj.
 
Austria biało-czerwona >
Przedstawiamy kilka wina austriackich, z Burgenlandu, z oferty Sobiesław Zasada Import Win. To wina od dwóch producentów: Weingut Schwarz i Hannes Reeh Rohstoff.
 
Trzy kroki z St. Michael-Eppan (I) >
Trzy odcinki poświęcone winom ze świetnej posiadłości St. Michael-Eppan z Alto Adige. Dziś seria pierwsza, najbardziej przystępna - Classic. Wina te znajdują się w portfolio Vinoteki 13.
 
Getariako Txakolina (i nie tylko) na lato >
Dziś oceniamy trzy wina z oferty krakowskiego importera Lutomski.Wino. Stylistycznie idealnie wpisują się one w porę roku. To dwa wina z nadloarskiej posiadłości Denisa Meunier oraz wino z maleńkiej hiszpańskiej apelacji Getariako Txakolina.
 
Somló - pijcie wulkan póki gorący cd. >
Win z Somló nigdy za mało. Staramy się, by ten maleńki węgierski region winiarski Czytelnikom Vinisfery przybliżyć. (fot. Nagy Gábor)
 
René Geoffroy - z klasą >
Niedawno z wizytą w Polsce zawitali właściciele szampańskiej posiadłości René Geoffroy. 21 maja odwiedzili Krakow, dzień później - Warszawę. Była to znakomita okazja, by odświeżyć sobie wina z tej winiarni.
 
Piemoncka historia rzeźnika Ernesto zwanego Chicu >
Historia piemonckiej Cascina Chicco sięga lat 50. ubiegłego wieku, kiedy to specjalizujący się w dojrzewających mięsach, rzeźnik - Ernesto Faccenda, zwany „Chicu”, zdecydował się nabyć hektar gruntu pod winnicę. Padło na lokalizację w Roero, we wiosce Canale. Niewinna, na poły amatorska, produkcja stała się inspiracją dla syna rzeźnika – Federico, który postanowił sprzedawać wina pod rodzinnym nazwiskiem. Dalej było już tylko lepiej.
 
Kakhuri Gvinis Marani - pod okiem generała dywizji >
Winiarnia Kakhuri Gvinis Marani położona jest w Kachetii. Założona została w 1995 roku - emerytowany generał dywizji i były wiceminister obrony Nugzar Kevkhishvili - rozwinął i na nowo ukształtował projekt winnic założonych przez jego ojca. W 2007 roku winiarnia przeszła modernizację (i dalej się rozwija, powstają nowe budynki). Kakhuri Gvinis Marani ma szerokie portfolio (około 20 etykiet, w tym wina z kwewri i destylaty).
 
Rumunia musująca - niedługo w Polsce >
Crama Carastelec to młoda winiarnia, założona w 2011 roku w otoczonej górskim pasmem Măgura Şimleului wiosce Carastelec (północna Transylwania). To winiarnia powstała z myślą o produkcji win musujących.
 
Jim Barry. Klasyczne zagranie >
Nieżyjący już Jim Barry był pionierem australijskiego przemysłu winiarskiego. Był pierwszym wykwalifikowanym winiarzem, który pracował w Clare Valley w Południowej Australii. W 1959 roku rwaz z żoną, Nancy, zbudował odnoszącą liczne sukcesy winiarnię.
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >