Wtorek, 26 Marca, 2019     ostatnia aktualizacja 22-03-2019
 
noty degustacyjne
2019-03-21
Spopocki Festus to (u)znany i stary gracz na naszym rynku wina. Tak się złożyło, że choć znamy się od lat, to jakoś do tej pory nie nawiązaliśmy współpracy. Pisałem co prawda o świetnie opracowanym "Słowniku degustacyjnym" Wiktora Zastróżnego (który wespół z synem - Piotrem prowadzi Festusa), ale win nie oceniałem. Sytuacja wcześniej czy później musiała jednak ulec zmianie...
 
2019-03-06
Czy pora roku rzeczywiście warunkuje nasze wybory jeśli chodzi o picie wina? Zimą - ciężkie czerwone, wiosna i lato to czas różu i bieli...? To jednak zbytnie uproszczenie. Miłośnicy wina nie znają takich ograniczeń. Mam przeto dobrą propozycję godzącą owe rozterki. Dobra biel i smakowita czerwień. Niech zgasną złe nastroje. Wiosno - przybywaj! Wina pochodzą z portfolio importera Sobiesław Zasada Import Win.
 
2019-03-05
Schloss Gobelsburg z austriackiego Kamptal to jedne z wybitnych win tego regionu, kraju a nawet tej części Europy. To było parę ładnych lat temu, ale dobrze pamiętam swój pierwszy z nimi kontakt i to przyjemnie paraliżujące uczucie, że to jest to - że to jest wszystko, co najbardziej w winie cenię i kocham.
 
Archiwum
Wente. Siła pokoleń >
Winiarnia Wente znajduje się w kalifornijskim Livermore. Została założona w 1883 roku przez niemieckiego emigranta Carla Wente. Jak sami deklarują, są "najstarszą nieprzerwanie działająca, rodzinną winiarnią w Stanach Zjednoczonych". Dziś winiarnią kieruje piąte pokolenie.
 
Gevelli. Polsko-gruzińska historia >
Ten ciekawy polsko-gruziński winiarski projekt opisywany był już na łamach Vinisfery. Zdarzało nam się też opisywać kolejne, nowe serie win. Winiarnia Gevelli od kilku lat konsekwentnie buduje na miejscu infrastrukturę, dopracowuje styl win, wykorzystuje nowe, własne nasadzenia winnic.
 
Moja wina w Toruniu (2) >
Oto druga seria ocenionych win z portfolio toruńskiego importera Moja Wina. Pierwszą degustację opisaliśmy tutaj. Moja Wina jest w sumie dość butikowym przedsięwzięciem i autorską selekcją, Łukasz Niedlich w wyborze win do portfolio kieruje się przede wszystkim swoimi upodobaniami i winiarskimi sympatiami.
 
Domaine l`Aigueliere czyli sygnał z Vinobaru >
Vinobar to łódzki importer wina. Zajmuje się nie tylko importem ciekawych butelek, w portfolio znajduje się też szeroka gama produktów spożywczych, piwa i cydry, itd. Sklep z tą ofertą, o nazwie "Smaki Aromaty" można znaleźć w Łodzi przy ulicy św. Franciszka z Asyżu 24.
 
Solvino - ekologiczną ścieżką >
Wina od warszawskiego importera Solvino Bio nie pierwszy raz trafiają na łamy Vinisfery. Opisywaliśmy już niektóre wina tutaj. Kolejna oceniona seria butelek pozostaje oczywiście w kategoriach, na których ten importer jest skupiony, tzn. win bio, organicznych, etc.
 
Wspomnienia z kiosku Ruchu >
Wiele lat później pochylając głowę nad kieliszkiem barolo od Paolo Scavino miałem przypomnieć sobie pewne letnie popołudnia z samego początku lat 80., kiedy podekscytowany stawałem w kolejce do kiosku Ruchu, żeby kupić „Świat Młodych” i zeszyty komiksowe „Relax”.
 
Llopart. Aby do wiosny >
Winiarnia Llopart to jeden z wiodących producentów cavy w Penedès. Dysponuje 93. hektarami winnic. Więkoszość upraw znajduje się na stokach niewielkich wzgórz, winnice prowadzone są ekologicznie. Wszystkie bąbelki powstają w Llopart metodą tradycyjną.
 
Bodega Lagarde czyli odgłosy artylerii >
Oto seria pięciu argentyńskich win z Bodega Lagarde, importerem tych win w Polsce jest krakowska firma Endorwina. Bodega Lagarde to jedna z najstarszych argentyńskich bodeg, założona w Lujan de Cuyo (Mendoza) w 1897 roku przez kapitana artylerii - Don Jose Angel Pereira, który po kampanii wojskowej zdecydował się na małą stabilizację.
 
Bohemia Sekt i Weingut Schäfer >
Przedstawiamy kolejną serię win z oferty firmy Amazis. Wina z tego portfolio ocenialiśmy już kiedyś tutaj i tutaj i tutaj. ym razem oceniamy wina czeskie (Bohemia Sekt) i niemieckie (Weingut Schäfer).
 
Vinoteka 13 i Graziano Pra >
Kolejna seria ocenionych win z portfolio Vinoteka 13. Tym razem ruszamy do Veneto. Winiarnia należąca do Graziano Prà wystratowała w 1983 roku w Monteforte d`Alpone. To rodzinne przedsięwzięcie, gdzie w tradycyjne podejście do win zaprzęgnięto nowoczesną technologię.
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >