Poniedziałek, 17 Stycznia, 2022     ostatnia aktualizacja 2022-01-04
 
lubelskie
Winnica Dwa Wzgórza leży na pograniczu Roztocza, Wyżyny Lubelskiej oraz Kotliny Sandomierskiej. Ciężkie gliniaste gleby oraz lekkie piaszczyste dają wiele możliwości przy tworzeniu unikalnych w smaku win.
Aneta Dmowska i Arkadiusz Albrechowicz doskonale wiedzą jakie wino im smakuje, jakie chcieliby produkować i jakim częstować swoich gości oraz klientów. Dlatego Winnica Wspólna Droga to wyłącznie vitis vinifera. Tak sobie postanowili i tego się trzymają.
Tę niedużą winnicę (0,25 ha) założono w 2008 roku w miejscowości Las Stocki, w sąsiedztwie urokliwego Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.
Winnica Sanna położona jest w miejscowość Wierzchowiska Drugie, w dolinie Roztocza, na Wyżynie Lubelskiej. Właścicielami założonej w maju 2012 r. winnicy są Elżbieta i Dariusz Nizio. Na powierzchni 2,1 ha uprawiane są odmiany: Regent, Solaris, Seyval Blanc, Johanniter, Muscaris, Jutrzenka i Chardonnay.
Winnica Gronowscy jest projektem realizowanym przez całą rodzinę Gronowskich. Prace realizowane są przez członków rodziny w wolnym czasie, stanowiąc odskocznię i dając odpoczynek od stresującego, miejskiego życia.
Jeden z najbardziej obiecujących projektów winiarskich w ostatnich latach. Debiutanckie wina z Bliskowic niemal od razu odniosły sukces - zyskały uznanie w oczach konsumentów i krytyków (Święto Wina w Janowcu 2011). Dobra jakość i styl potwierdziły się w kolejnym roczniku.
Początki Winnicy Kovali to rok 2007, kiedy to posadzono pierwsze cztery krzewy odmian: Einest Seedless, Bianca, Nachodka, Festive. Z biegiem czasu pomysł założenia własnej winnicy przerodził się w pierwsze nasadzenia, które miały miejsce na wiosnę 2008 roku.
winnicy położonej w miejscowości Nowiny (około 6 kilometrów od miasta Chełm). Miejscowość usytuowana jest w Chełmskim Parku Krajobrazowym. Areał całej działki, którą posiadam wynosi ponad 60 arów.
Winnica Maja. Założona w 2004 roku. Powierzchnia: 0,10 ha .Właściciel - Zbigniew Kwiatoń - jest inżynierem rolnikiem, posiadającym gospodarstwo rolne o powierzchni 7 ha.
Winnica leży we wsi Rzeczyca w gminie Kazimierz Dolny, przy turystycznym szlaku z Kazimierza Dolnego do Rąblowa. Aktualne obszar winnicy oraz obszar przygotowany pod nasadzenia to 30 arów i ok. 300 rosnących młodych krzewów wśród których dominują rondo, seyval blanc i bianca.
Winnica założona w 2006 roku. o pow. 0,05 ha, położona jest na wysokim brzegu Wisły (oddalona 150 m od brzegów rzeki). Gleba kamienista (biały wapień). Uprawia się tu vitis viniferę i mieszańce.
Właściciele w roku 1999, pod wpływem córki Darii, zauroczonej podczas pobytu na stypendium w Mainz klimatem winnic nadreńskich, postanowili spróbować przenieść część tego klimatu nad Wisłę... W 2003 roku posadzili pierwsze sadzonki.
Winnica położona jest na niewielkim zboczu Wyżyny Lubelskiej w okolicach Puław na Małym Młynku – stąd nazwa winnicy. Przygodę z winem właściciele rozpoczęli w 2002 r.
Właściciele, zainspirowani winnicami austriackimi postanowili spróbować uprawy krzewu winnego we własnym podlubelskim „ogródku”. Winorośl przyjęła się doskonale więc postanowili rozszerzyć działalność i posadzić winnicę z prawdziwego zdarzenia...
Winnica Pańska Góra leży w centrum Kazimierskiego Parku Krajobrazowego i Małopolskiego Przełomu Wisły, została założona w 2002 r. Zajmuje płd.-zach. stok (10 stopni nachylenia) wzniesienia zwanego Pańską Górą (150 m n.p.m.).