Poniedziałek, 24 Czerwca, 2019     ostatnia aktualizacja 24-06-2019
 
polskie wino
2019-06-19
Niezależna Komisja powołana przez Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy, 17 czerwca 2019 roku w trakcie Festiwalu Białe Czerwone przyznała znak jakościowy ‘Q Potwierdzona Jakość’ na rok 2019 najlepszym winom z Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy. Oto lista wyróżnionych.
 
2019-04-30
Lubię pomysły i nowości wypuszczane przez Dom Bliskowice, kibicuję ich działalności i trzymam za nią mocno kciuki. Lubię ich wina, podejście do winnic, doceniam też profesjonalny, zgrabnie i dyskretnie budowany marketingowy wizerunek. Ich krótkie partie win, jak „J” johanniter, pet-nat z „buldożkiem” czy ogłoszony całkiem niedawno „Dzik” zawsze wywołują fale entuzjazmu
 
2019-04-30
Winnica L`Opera została założona w 2014 roku w Trzebnicy na Dolnym Śląsku. To polsko-włoski projekt. Obszar uprawy wynosi 2 ha. W ofercie L`Opera znajdują się obcenie trzy wina.
 
Archiwum
Winnica Żagańska Saganum - śmiało w eksperymentach >
Winnicę Żagańską Saganum prowadzi Marcin Furtak, z podżagańskiego Bożnowa (wkrótce pojawi się ona w bazie polskich winnic Vinisfery). Furtak zaczął od 20 arów, ale już niedługo winnica rozrośnie się do ponad 2 hektarów. Pierwsze wina zdążyły szybko zyskać uznanie.
 
Pomarańczowe wino spod Ślęży >
Na fali popularności win dłużej macerowanych na skórkach, win zwanych pomarańczowymi (czy jak ktoś woli - bursztynowymi) przybywa ich również w polskich winnicach. Swój kamyczek do tego atrakcyjnego ogródka dołożyła Winnica Wino Spod Ślęży. Choć gewurztraminer to jedna z ich najważniejszych odmian, to jednak jest to winnica, która nie boi się eksperymentów.
 
Winnica Gródek - pierwsze wina >
Oto kolejne nowe wina na polskim rynku (rocznik 2017) - Winnica Gródek, to ładnie ulokowana spora winnica. Informowaliśmy o niej tutaj. d technicznej strony produkcji wina doradztwo prowadzi firma wpw vinaspora sp. zo.o.
 
Wesoły na Wzgórzach >
Rafał Wesołowski z Winnic Wzgórz Trzebnickich nie zwalnia tempa (tzn. trochę w sumie zwalnia, ale o tym za chwilę) i twardo realizuje przedsięwzięty plan. Właśnie oficjalnie wypuścił kolejną serię win z rocznika 2017.
 
Winnica Otok. Wina na lekkich nutach >
Winnice Otok ulokowane są na Przedgórzu Sudeckim, na górze Otok (426 m. n.p.m.) i z dobrodziejstwa tej lokalizacji w pełni korzystają. O samym przedsięwzięciu więcej możecie przeczytać tutaj, ja zaś chciałbym się tutaj zająć winami.
 
Misiek, ja cię nie mogę! >
Miłośnikom poskiego wina Michała Pajdosza specjalnie przedstawiać nie trzeba. Jego wina opisywane były na łamach Vinisfery niejednokrotnie (np. tutaj i tutaj). Michał "Misiek" Pajdosz przyzwyczaił nas do dobrego poziomu win. Oceniamy jak prezentuje się seria butelek z roczników 2016-2017.
 
Lodowo i bursztynowo >
Winnica Turnau umacnia swoją pozycję na polskim rynku wina. Przez kolejne roczniki win idzie równym krokiem, trzymając poziom, z lekka tylko dokonując korekty stylistycznej. Nie zasypiają gruszek w popiele, realizują pomysły i nie boją się eksperymentów.
 
Polska na musie >
Odbywająca się w Krakowie IV Małopolska Jesień Enologiczna stała się pretekstem do zorganizowania degustacji polskich win musujących. Organizatorom udało się zdobyć trzynaście próbek win. Oto jak wypadła degustacja.
 
Ruszył Dolnośląski Szlak Piwa i Wina >
Na mapie polskiego winiarstwa ważną kategorią jest enoturystyka – specjalna oferta dla tych, którzy podróżują „za winem”. W tym zakresie ważną rolę pełnią szlaki winiarskie. Mamy ich w Polsce kilka. Właśnie ruszył nowy - Dolnośląski Szlak Piwa i Wina.
 
Wyniki konkursu Enoexpo 2018 >
W dniu 8 października 2018 roku w siedzibie firmy Targi w Krakowie, organizatora 16. Targów Wina w Krakowie ENOEXPO® 2018, odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, mające na celu wyłonienie laureatów 10. Konkursu Polskich Win i Cydrów o Medal Targów ENOEXPO® 2018. Oto wyniki tego konkursu.
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >