Sobota, 17 Listopada, 2018     ostatnia aktualizacja 14-11-2018
 
polskie wino
2018-10-10
W dniu 8 października 2018 roku w siedzibie firmy Targi w Krakowie, organizatora 16. Targów Wina w Krakowie ENOEXPO® 2018, odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, mające na celu wyłonienie laureatów 10. Konkursu Polskich Win i Cydrów o Medal Targów ENOEXPO® 2018. Oto wyniki tego konkursu.
 
2018-09-21
Winnice Kojder znajdują się nieco ponad pół godziny jazdy samochodem od Szczecina. To kolejna polska winnica wysunięta na północną placówkę. „Bardzo trudne i niepewne warunki...” - powie ktoś. Czy jednak tak jest w istocie? Działania winnicy zdają się tej tezie zaprzeczać.
 
2018-09-20
W dniach 6-7 września komisja podczas degustacji w ciemno oceniła 104 wina. Wina zgłosiło 32 producentów, w tym 13 z regionu lubuskiego i 7 z Dolnego Śląska.
 
Archiwum
Wolta czyli Mickiewicza żywot w gumiakach >
Parę ładnych lat temu Maciej Mickiewicz zapytany przeze mnie dlaczego nie wykorzystuje w swoim winiarskim projekcie znanego nazwiska, odpowiedział... No właśnie. Co odpowiedział?
 
XIII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle >
Zapraszamy na XIII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle.  25 i 26 sierpnia na jasielskim Rynku spotkają się polscy i zagraniczni winiarze, miłośnicy i pasjonaci wina oraz amatorzy dobrej zabawy. W ostatni wakacyjny weekend warto przyjechać do Jasła.
 
Winnica Srebrna Góra czyli nareszcie wakacje >
Winnica Srebrna Góra wypuściła niedawno serię win (białe i różowe) z rocznika 2017. Oceniamy tutaj sześć butelek. Wypadły one dobrze i dość konsekwentnie. Takiego wyrównania stylu oczekiwałem (w przyszłości zobaczymy jak na tym tle wypadną wina czerwone). Generalnie można mówić o solidnej, czytelnej stylistycznie propozycji.
 
"Postaw na dobre wino" - Sandomierscy winiarze wprowadzają znak jakości! >
W trosce o promocję dobrego poziomu jakości win, winiarze sandomierscy zdecydowali się wprowadzić znak graficzny - „Potwierdzona jakość”. Do oznaczenia takiego mają prawo wina, które zostały wytworzone zgodnie ze wszystkimi zasadami określonymi w regulaminie znaku jakościowego.
 
XIII Konwent Polskich Winiarzy we Wrocławiu >
Stowarzyszenie Winnice Dolnośląskie jako organizator wykonawczy ma zaszczyt zaprosić Państwa w dniach 28-30.06.2018 roku do Wrocławia na XIII Konwent Polskich Winiarzy.
 
Spotkanie w Spotkaniówce >
Winnica Spotkaniówka to doświadczony gracz na polskim rynku. Swoimi winami zdążyli już nie raz udowodnić dobry poziom i jakość wytwarzanych win. Świadczy o tym zarówno wiele wyróżnień i medali jakie zdobyli, ale potwierdzają to również regularne degustacje ich win, jakie miałem przyjemność odbywać.
 
"Lukus" czyli roztoczański smak >
Przedstawiamy serię win z Roztocza, z Winnicy Gronowscy. Winnica jest w bazie Vinisfery, mieliśmy już okazję opisywać wina z poprzedniego rocznika. Z kolejnym rocznikiem wina "Lukus" winiarnia pokazała stabilny charakter i jakość. Oto efekt degustacji.
 
O historii wina w Zielonej Górze (cz. IV) >
Przedstawiamy czwartą (i ostatnią) część wywiadu poświęconą historii zielonogórskiego winiarstwa. Dotyczy ona czasów. Rozmowę z dr Arkadiuszem Cincio, pracownikiem Działu Winiarskiego Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, przeprowadził Łukasz Misiak.
 

 
Misiek czyli mam talent! (cz.2) >
Nie ma wątpliwości, że polskie wino radzi sobie całkiem dobrze i stopniowo sytuacja między amatorską a sprofesjonalizowaną grupą winiarzy coraz bardziej się klaruje. Tym bardziej cieszy, że w poczet tej drugiej grupy wpisuje się młode pokolenie winiarzy. Jej reprezentantem jest na pewno Michał Pajdosz.
 
Podlasie ze smakiem czyli wina z Winnicy Korol >
Zapewne próbowaliście polskiego wina z różnych miejsc, ale czy próbowaliście z Podlasia? Mikołaj Korol na wysuniętej na północ placówce radzi sobie naprawdę dobrze. Niedawno pokazał światu cabernet sauvignon. Czy to się mogło udać?
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >