Środa, 26 Stycznia, 2022     ostatnia aktualizacja 18-01-2022
 
Winnica Gródek - pierwsze wina
 
2019-04-24

Oto kolejne nowe wina na polskim rynku (rocznik 2017) - Winnica Gródek, to ładnie ulokowana spora winnica. Informowaliśmy o niej tutaj. Od technicznej strony produkcji wina doradztwo prowadzi firma wpw vinaspora sp.zo.o.
Właściciel Mariusz Lachowicz ciągle inwestuje i rozwija projekt (czekamy niecierpliwie na oficjalne, "prasowe" otwarcie winiarni, które już niebawem).


Niedawno ruszyła sprzedaż premierowego rocznika 2017. Zrobiono to bez wielkiego rozgłosu, wina dyskretnie wchodzą na rynek, trafiają głównie do restauracji i specjalistycznych sklepów.
Są to etykiety warte uwagi, mają czysty i konsekwentny charakter, znać przede wszystkim wyczucie i lekkkość stylu. Czekamy na kolejne butelki.

Kontakt:
Edyta Ziombrowska: 667 942 105
edyta.ziombrowska@winnicagrodek.pl
(4+) Solaris 2017, Winnica Gródek, Zbyszyce, małopolskie, Polska, 11%
Wino prezentuje się transparentnie, równo i czysto. Są świeże jabłka (papierówki), agrest, biała porzeczka, mirabelki, grejpfrut oraz lekka nuta warzywna (szparagowa). W ustach jest przyjemnie odświeżające, zwiewne, z lekkimi nutami owoców tropikalnych i kwiatów polnych. Trzyma się solarisowej maniery. W tle akcenty ziół, świeżo skoszonej trawy. Kwasowość trzyma wszystko w solidnych ryzach. Wino jest lekkie i przyjemne w piciu.
Cena ok. 67,00 zł


 


(4) Rondo / regent 2017, Winnica Gródek, Zbyszyce, małopolskie, Polska, 10%
Soczyste i gładkie wino, udane połączenie dwóch, popularnych w Polsce, odmian. W aromatach i smakach znajdziemy tu wiśnie z pestką, jeżyny, dymu, kawę, wędzone śliwki. W ustach jest gładkie, ułożone dość prosto, ale smacznie. Znowu - podobać się może jego lekkość, stosunkowo przystępna budowa i owocowy sznyt.
Cena ok. 53,00 złMariusz Kap©zyński

Punktacja:
(6) - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) - bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) - dobre, interesujące wino
(3) - przyzwoite
(2) - słabe
(1) - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”