Środa, 01 Grudnia, 2021     ostatnia aktualizacja 30-11-2021
 
Forum
Komentowane artykuły:
2021-07-21 
 
Winnica Zalipie położona jest 18 km od Krakowa w miejscowości Łososkowice (gmina Kocmyrzów). Pierwsze nasadzenia miały miejsce w 2008 roku. Obecnie powierzchnia zajmuje 0,5 ha.
 
2021-05-06 
 
Nie ma dziś żadnych wątpliwości, że Armenia to jedno z miejsc, które uznać trzeba za kolebkę winiarstwa.
 
2021-05-06 
 
Przedstawiamy opracowanie Romana Myśliwca dotyczące - najlepszych jego zdaniem - białych odmian winorośli uprawianych w Polsce. Nie od dziś znane jest przekonanie Autora do sadzenia odporniejszych na zimno i choroby mieszańców - są one znacznie łatwiejsze w uprawie niż winorośl właściwa - i to właśnie od nich, jak uważa Myśliwiec, powinni zaczynać swoją przygodę z winem polscy producenci. Teoria ta ma swoich przeciwników, głęboko przekonanych o możliwościach jakie ma w Polsce vitis vinifera. Polemika trwa. A my zapraszamy do lektury i wyrażania własnych opinii.
 
2021-05-05 
 
Dobrego gruzińskiego wina nigdy za wiele. Zawsze łakomym okiem wypatruję nowości, nasłuchuję wieści o planach importerów, czekam na nowe roczniki najlepszych etykiet. Tym razem udało mi się choć częściowo ten apetyt zaspokoić. Trafiłem bowiem na nowe gruzińskie butelki w krakowskim GMT - Georgian Wine&Art Gallery.
 
2021-05-01 
 
Winnica Oycowizna powstała na terenie Pojezierza Drawskiego, we wsi Przyrowo - zaledwie 1km od miasta uzdrowiskowego Połczyn-Zdrój. Została założona w 2014 roku przez Grzegorza Masłowskiego.
 
Przepisy unijne nakazują informować o obecności w winie dwutlenku siarki. Napis „zawiera siarczyny”, który pojawiły się na butelkach został odebrany przez niektórych konsumentów jako ostrzeżenie przed winem złej jakości. Czy słusznie? - zastanawia się Wojciech Bosak.
 
2021-03-22 
 
Monferrato to jedna z najbardziej interesujących stref winiarskich środkowego Piemontu. Jest też jedną z największych stref, ponieważ obejmuje całą prowincję Asti i jedną czwartą prowincji Alessandria (na północy wokół Casale Monferrato i na południu wokół Acqui Terme). Właśnie na wzgórzach otaczających Casale Monferrato powstają czerwone wina o ciekawym charakterze: żywe, szczypiące, czasami lekko musujące. O winach grignolino pisze - Mario Crosta.
 
2021-03-17 
 
Za oknem zimno, buro i deszczowo. Potrzebujemy słońca! I właśnie dlatego publikujemy artykuł w którym go nie brakuje. Słowem - mamy dla Was duży pakiet winiarskich informacji z Santorini!

 
2021-01-30 
 
Opisywane tu wina z Winnicy Płochockich wypiłem pod koniec czerwca. Jak z pewnością wiele osób, bardzo lubię ten miesiąc – zieleń w naturze ma jeszcze soczyste, żywe barwy, dopiero wchodzimy w ekscytujący początek sezonu ogórkowego, człek naiwnie liczy, że trochę schudnie a na najbliższe tygodnie patrzy z sercem wypełnionym nadzieją na udane lato.
 
Ciąg dalszy tematyki związanej z wymogami dotyczącymi importu wina do Polski. Dziś - import wina z krajów pochodzących spoza Unii Europejskiej. Problematykę tę omawia, przedzierając się przez gąszcz przepisów, Grzegorz Owca.
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >