Niedziela, 15 Lipca, 2018     ostatnia aktualizacja 13-07-2018
 
Riesling i nie tylko
 
2016-03-23

Nadciągają akcje promocyjne poświęcone rieslingowi i winom niemieckim, organizowane przez Niemiecki Instytut Wina. Również i w tym roku odbędzie się "Riesling weeks" - akcja, w którą włączyć się mogą restauracje i dystrybutorzy. Z kolei w czerwcu odbędzie się kolejny Festiwal Wina Niemieckiego. Już teraz serdecznie zapraszamy do wzięcia w nich udziału.

Nadciągają akcje promocyjne poświęcone rieslingowi i winom niemieckim. Tak jak w poprzednich latach, również i w tym roku odbędzie się "Riesling weeks" - akcja, w którą włączyć się mogą restauracje, winiarnie i dystrybutorzy. To seria degustacji i imprez w całym kraju poświęconych tej niezwykłej odmianie i winom z niej powstającym. Więcej informacji dla restauracji i winiarni można znaleźć w specjalnym biuletynie. Dla dystrybutorów i importerów wina pakiet iformacji jest tutaj.Z kolei w czerwcu odbędzie się kolejna, ósma już edycja Festiwalu Wina Niemieckiego. Wśród ponad 300. gości znajdą się przedstawiciele branży winiarskiej, a także zarząd i firmy członkowskie AHK Polska. Wszyscy będą mieli możliwość degustowania win niemieckich oraz delektowania się dobrą kuchnią przy akompaniamencie muzyki na żywo. Spotkanie jest atrakcją nie tylko dla wielbicieli niemieckiego wina, ale również okazją do rozmów i nawiązania kontaktów biznesowych z firmami członkowskimi.
Dokładny plan imprezy przedstawiamy poniżej.


Przebieg Festiwalu Wina Niemieckiego – 09.06.2016
                 
Adres: „Villa Foksal“, ul. Foksal 3/5,  Warszawa
       
1. Część Festiwalu

godz. 12:00 – 14:00 - seminarium i degustacja komentowana (40-50 osob), wyłącznie dla
                                   branży

godz. 14.00 – 17.00 - degustacja dla branży i zaproszonych gości importerów (80-100 osob)


2. Część Festiwalu
       
godz. 18:30 – 22.00 Festiwal Wina Niemieckiego dla publiczności (przedstawiciele firm członkowskich Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Ambasady Niemiec oraz niemieckich i polskich instytucji, około 300 osób)

Relacje z poprzednich festiwali na stronie internetowej AHK:
      
http://ahk.pl/pl/wydarzenia/festiwal-wina/

Vinisfera objęła wydarzenia patronatem medialnym.