Środa, 25 Kwietnia, 2018     ostatnia aktualizacja 21-04-2018
 
Cykl spotkań 'Architektura i wino" cz. II
 
2016-02-15

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugim spotkaniu z cyklu „Architektura i wino”, które odbędzie się we wtorek, 23 lutego o godz. 18:00 w krakowskim Instytucie Cervantesa przy ul. Kanoniczej 12.
“Architektura i wino” to cykl spotkań poświęconych relacji architektura-wino: w ich trakcie publiczność będzie mogła wysłuchać wykładu poświęconego projektowi architektonicznemu wybranej winnicy, wygłoszonego przez architekta Diego Llorente Domíngueza, a także wziąć udział w degustacji win z niej pochodzących.


 

Lutowe wydarzenie poświęcone dwóm winnicom z apelacji Ribera del Duero DO: Bodega Protos i Bodega Portia. Pierwsza z dużą mocą weszła na rynek, a druga może poszczycić się swoją ciekawą historią. W pierwszej części spotkania, architekt Diego Llorente przybliży publiczności projekty budynków winnic autorstwa światowej rangi architektów, laureatów Nagród Pritzkera (nazywanych nagrodami Nobla w dziedzinie architektury) - Richarda Rogersa (Bodega Protos) oraz Normana Fostera (Bodega Portia).

Następnie reprezentanci obu winnic przeprowadzą degustacje następujących win: Protos Crainza, Protos Roble, Protos Verdejo z Bodega Protos, oraz Portia Crianza 2012, Portia Prima 2013, Portia Roble 2014 z Bodega Portia.

 

Spotkania skierowane są przede wszystkim do publiczności zainteresowanej kulturą, winem i architekturą.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/949558711794811/

http://www.architekturaiwino.blogspot.com/