Niedziela, 22 Kwietnia, 2018     ostatnia aktualizacja 21-04-2018
 
prosto z prasy
2018-03-23
Miło nam donieść, że dwie polskie pasieki zdobyły medale w prestiżowym, międzynarodowym konkursie dla miodów pitnych Mazer Cup International, ktory odbywał się od 16 do 18 marca 2018 r. w Stanach Zjednoczonych.
 
2017-10-17
Znamy już oficjalne wyniki konkursu Enoexpo dla win zagranicznych. W szranki stanęło wielu producentów z różnych krajów (m. in. Włochy, Hiszpania, Gruzja, Niemcy, Francja, Słowenia). Wina oceniało profesjonalne i wymagające jury.
 
2017-09-11
Za nami XII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. Tegoroczna edycja MDW była wyjątkowo udana. Szacuje się, że w sobotę i niedzielę Jasło odwiedziło ponad 6 tysięcy osób. W XII MDW udział wzięło 19 polskich winnic oraz szereg winnic zagranicznych. Odwiedzający Dni Wina mogli spróbować win niemal z całego świata oferowanych przez winiarzy, importerów i sklepy winiarskie.
 
Archiwum
Festiwal Win Niemieckich! >
Niemiecki Instytut Wina zaprasza serdecznie na Festiwal Win Niemieckich, który odbędzie się dnia 29.06.2017 r. w Warszawie! 30. producentów z Niemiec, osobiście lub poprzez swoich importerów zaprezentują ponad 200 etykiet. Wśród nich będzie 18 producentów poszukujących w Polsce partnerów handlowych.
 
Vinoteka 13 - degustacje w Warszawie i Krakowie >
Vinoteka 13 zaprasza na prezentację naszego włoskiego portfolio. 7 i 8 czerwca w Warszawie i Krakowie odbędą się degustacje, seminaria i Master Class z najlepszymi włoskimi winnicami.
 
Powezmę srogą zemstę czyli Degustacyjny Słownik Winiarski >
Pierwsze wydanie "Słownika degustacyjnego" Wiktora Zastróżnego pojawiło się na naszym rynku w 2013 roku. Doceniono je i chwalono. I ja doceniwszy ją, niejednokrotnie rekomendowałem. A raz nawet pożyczyłem. To był błąd. Nie pamiętam komu ją udostępniłem a pożyczający do dziś nie kwapi się z oddaniem. Jednak pojawiło się światełko w tunelu.
 
Od likierów do Luksusowej czyli dobra książka >
Ta bardzo interesująca monografia - „Od likierów do luksusowej”, to historia Lubuskiej Wytwórni Wódek Gatunkowych, która działała w Zielonej Górze w latach 1945-2003, najpierw jako zakład Państwowego Monopolu Spirytusowego, a od 22 czerwca 1951 roku już jako LWWG. W tym czasie sporo się w tej historii wydarzyło...
 
Wyniki 8. konkursu Enoexpo dla polskich win, miodów i cydrów oraz dla win zagranicznych >
 To była już 8. edycja krakowskiego konkursu Enoexpo. W szranki stanęło wielu znakomitych producentów a wina oceniało profesjonalne jury. Znamy wyniki konkursów.
 
Masterclass: Wina Portugalii - w świecie różnic >
„Wines of Portugal” ma przyjemność zaprosić wybraną listę gości ze świata wina, do uczestnictwa w wyjątkowym masterclass: „Wina Portugalii – w świecie różnic”. Prezentacja i degustacja wyjątkowych win mają na celu pokazanie różnorodności win portugalskich.
 
Alkohole w Polsce i na świecie - przewodnik barmana >
 Książka „Alkohole w Polsce i na świecie - przewodnik barmana” to ekskluzywnie wydana, bogato ilustrowana, 360-stronicowa publikacja. Zawiera 310 ilustracji obrazujących opisywane alkohole (zdjęcia butelek, destylarni, magazynów leżakowych, aparatury destylacyjnej, etapów produkcji, koktajli, zdjęcia historyczne, mapki ilustrujące regiony i wiele innych).
 
Jubileuszowa Degustacja Wódek w Toruniu >
 20 maja br. w toruńskim hotelu Mercure Helios odbyła się kolejna edycja Degustacji Wódek. Już po raz dziesiąty grono ekspertów spotkało się w Toruniu, by wybrać najlepsze wódki, tak czyste, jak i smakowe, dostępne na rynku krajowym. Organizatorem konkursu była redakcja ogólnopolskiego miesięcznika branżowego „Rynki Alkoholowe”.
 
Festiwal Win Niemieckich - zaproszenie >
Niemiecki Instytut Wina zaprasza branżę winiarską, dziennikarzy i bloggerów branżowych na Festiwal Win Niemieckich, który odbędzie się dnia 9.06.2016.
 
Cuvee Ostrava 2016 - wyniki >
18 kwietnia w Ostravie odbyła się kolejna edycja konkursu Cuvee. Podobnie jak w ubiegłych latach, konkurs okazał się dla nas szczęśliwy - dwa złote medale przyjadą do Polski. 
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >